Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması yapıldı

Server Gençlik ve Spor Kulübü’ nün Türkiye ve Dünya genelinde düzenlediği Ufka Yolculuk 6 Bilgi ve Kültür Yarışması’na Muğla’da, Fethiye AKÇEV Gençlik Derneği’nin organizasyonu ile binlerce kişi katıldı.

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması yapıldı
Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması yapıldı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1403 kez okundu.

Hafta sonu yapılan “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” temalı yarışmaya 7’den 70’e çok sayıda kişi katıldı. 81 ilde, 853 ilçede ve 98 ülkede gerçekleştirilen yarışmada adaylar büyük heyecan yaşadı.

Sınavda ter döken adayların yakınları da sınav süresi boyunca dışarıda bekledi. Ufka Yolculuk Sınavı sınav sonrası yaptığı açıklamada, onlarca umre ödülünün yarışmacıları beklediğini söyledi.

Muğla genelinde yaklaşık 3500 adayın Ufka Yolculuk sınavına katıldığı ifade eden Dernek Başkanı Ali Sert, “Bugün heyecanlıyız, mutluyuz, umutluyuz. Onlarca, yüzlerce ve binlerce  yarışmacımız sınav heyecanı yaşadı. Çoğu aileler dede ve torunlarıyla birlikte sınava girdiler. Hem heyecan yaşadılar hem de öğrenmiş oldukları bilgilerini bir nebze olsun ölçmüş oldular. Ama asıl kazançları dini konuları sahih ve doğru kaynaklardan öğrenme fırsatı buldular.” dedi.

Yarışmanın ilçelerle birlikte 36 sınav merkezinde yapıldığını kaydeden Başkan Sert, şöyle konuştu: “Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları 6 yıl önce başladı ve yarışma dünya genelinde olduğu gibi yurt genelinde de her geçen gün daha da geniş kitlelere ulaşıyor. Bu yarışma Allah’ın rızasına ulaşmaya vesile olan bir çalışma. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması, Türkiye’de 100’ü aşkın sivil toplum kuruluşunun çalışmasıyla milyonlar bu yarışma ile tanıştı. Bu yarışma, okumanın azaldığı günümüzde, insanımızı okumaya sevk eden, bunu yaparken de toplumun o anki ihtiyacına cevap veren ve insanımızı sahih kaynaklarla buluşturan, Türkiye’nin en büyük sivil yarışmadır. Bu yarışma aynı zamanda cezaevlerinde de yapıldı. Cezaevlerindeki mahkumlara ulaşıp onları da sağlam ve sahih kaynaklarla buluşturup, okumalarını, okuduklarını hayatlarına tatbik etmelerini ve dışarı çıktıklarında manen ıslah olmalarına katkı sağlayan bir yarışma olması açısından da büyük önem taşıdı.”

Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlıklarından yarışma için gerekli resmi izinlerin alındığını hatırlatan Fethiye AKÇEV Gençlik Derneği Başkanı Ali Sert sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yarışmayı, kitap okumayı özendirmek, bireylerin dinini sağlam ve sahih kaynaklardan öğrenmelerine katkı sağlamak, gençlerimize din ve vatan sevgisini aşılamak ve Peygamberimizin sünnetine saldıranlara karşı bir cevap olsun diye yapıyoruz. “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” sloganıyla çıktığımız bu yolda 7’den 70 herkese çok önemli mesafeler almış olduk.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık