Advert

Fethiye’de bu dönemin sonu gelmiştir

CHP Fethiye İlçe Danışma toplantısında konuşan CHP Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan ve ilçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, yerelde Fethiye Belediyesi ve genelde de Ak Parti yönetimini eleştirdiler.

Fethiye’de bu dönemin sonu gelmiştir
Fethiye’de bu dönemin sonu gelmiştir Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2666 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı ilçe danışma toplantısı yapıldı. CHP Fethiye ilçe Danışma toplantısına; CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, CHP Fethiye belediye meclis üyeleri, eski milletvekilleri, eski belediye başkanları, milletvekili ve başkan adayları ile CHP Muğla il yönetim kurulu üyeleri, ilçe yönetimi ve partililer katıldı.

İlçe Danışma toplantısında CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ  ile CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan birer konuşma yaptı.  Konuşmalardan sonra ilçe danışma toplantısı basına kapalı olarak gerçekleşti.

Konuşmasında “CHP’nin Fethiye Belediye Başkanlığını kazanacağına bir ilçe başkanı olarak yürekten inanıyorum ve bunun zamanı gelmiştir” diyen CHP İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, “Ülkemiz çok önemli bir dönemeçten geçiyor. Bu dönemeçte ne yazık ki 15 Temmuz sürecinden sonra gerçekleşen olağan üstü hal dönemlerinin üçer ay uzatmayla tekrar tekrar uzatılarak böylesine bir baskı sisteminin içerisinde muhalefet etmeye çalışan, ana muhalefet görevini üstlenmeye çalışan bir Cumhuriyet Halk Partisi var. Milletvekillerimiz canla başla mecliste yapılan görüşmelerde ve kamuoyunda bu muhalefet görevini sergilemeye çalışıyorlar” dedi.

“FETHİYE’DE BU DÖNEMİN SONU GELMİŞTİR”

Kullukçu, “Bizlerde ilçe yönetimi olarak mevcut genel iktidarın yanı sıra Fethiye’deki mevcut yerel iktidarla da mücadele etmek durumundayız. 1999 yılından bu yana devam eden süreçte sürekli, ‘Ben bilirim, benim yaptığım doğrudur’ anlayışının sergilendiği bir idare söz konusu ve her şeyi en iyi bilen ve her şeyi yönetmeye kalkan ve yönetmeye çalışan bir belediye başkanlıyla Fethiye’miz karşı karşıyadır.  Biz CHP’liler olarak artık bu dönemin sonuna erdiğini ve 1994’ten bu yana bırakmış olduğumuz sosyal demokrat belediyeciliğin yeniden Fethiye’de tesis edilmesi için önemli bir sürece hep birlikte girdik. Yerel seçimlere yaklaşık 1 yıl kaldı. CHP, genelde Fethiye’de birinci siyasi parti olma özelliğini şuan muhafaza etmekte. Gerek 2011 gerek 2015 Haziran ve Kasım genel seçimlerinde CHP olarak Fethiye’de birinci siyasi partiyiz. Peki, ne oluyor da biz yerel seçimlerde ayı neticeyi Fethiye’de gerçekleştiremiyoruz? Burada geçişin muhasebesini yapmak ve geleceği hazırlanmak açısından çok önemli ancak partimiz içerisinde geçmişten kaynaklanan bazı bölünmelerin eğer ki önüne geçersek, geçebilirsek CHP’yi Fethiye’de yeniden belediye anlamında iktidar yapabiliriz. Artık Fethiye’de yeni bir dönem başlamalı ve bu başlayacak dönem öncesinde parti içindeki bu bölünmüşlüğün ortadan kaldırılması için hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız. Hepimiz bu ortak fikirdeyiz. Bu ortak fikir ortak akılla birleştiği zaman tek bir aday etrafında CHP Fethiye Örgütü birleştiği takdirde ben örgütün tüm desteği ve gücüyle CHP’nin Fethiye Belediye Başkanlığını kazanacağına bir ilçe başkanı olarak yürekten inanıyorum ve bunun zamanı gelmiştir. Arkadaşlar 1999-2019 20 yılık bir süreç. Bu dönemin sonu gelmiştir ve bizler şunun adamı, bunun adamı ayrımı yapmaksızın beraberce bu süreci götürmeliyiz. Bu süreçte karar verme merci olarak sadece ilçe başkanı ve yönetimi olmamalı. Tüm üyelerimiz ve tüm delegelerimiz bu karar verme sürecinin içinde olmalı” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık