İçme suyu hatları yenileniyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Fethiye İlçesi Kızılbel, İncirköy ve Sahilkoru mahallelerinin içme suyu ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalan hatları yeniledi.

İçme suyu hatları yenileniyor
İçme suyu hatları yenileniyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1241 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, yaklaşan yaz mevsimi nedeniyle içme suyu hatlarının bakım onarım ve yenileme çalışmalarını hızlandırdı. İl genelinde devam eden hat çalışmalarının sonuncusu Fethiye İlçesinde yapıldı.

Kızılbel, İncirköy ve Sahilkoru Mahallerini besleyen hat üzerinde sürekli arızalar meydana gelmesi nedeniyle bölgede incelemelerde bulunan MUSKİ ekipleri, hattın kullanım ömrünü tamamladığını belirledi. Ayrıca mevcut içme suyu hattının dere yatağı içerisinden geçtiği için meydana gelen arızaların tespit edilmesini zorlaştırdığı için içme suyu hattının yenileme çalışmaları başladı. Bölgede yapılan çalışmalar sonucunda eski hat yeni çelik hatla değiştirilerek dere yatağının dışına alındı. Çalışma sonucunda yapılan ölçümlerde yaklaşık 4 litre saniyelik su kaybının da önüne geçildiği tespit edildi. Özellikle yaz aylarında uzun süreli su kesintilerinin yaşandığı üç Mahallede yapılan çalışma sonucunda su kesintisi yaşanmaması amaçlanıyor.

“Sağlıklı ve Kesintisiz Su Sağlamayı Amaçlıyoruz”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, yaklaşan yaz mevsiminde su sıkıntısı yaşanmaması için içme suyu çalışmalarının hızlandığını vurguladı. Ülgen, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün’ün talimatları doğrultusunda kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlama konusunda büyük çaba sarf ediyoruz. Başkanımızın da hassasiyetle üzerinde durduğu içme suyu konusunda vatandaşlarımızın memnuniyeti için tüm il genelinde çalışmalarımız hız kesmeden sürüyor. Fethiye İlçemizde yaptığımız bu çalışma sonucunda özellikle yaz aylarında su sıkıntısının yoğun olarak yaşandığı Kızılbel, İncirköy ve Sahilkoru Mahallelerinin içme suyu probleminin çözümü için çalışmamızı tamamladık. Bu bölgede hattın dere yatağı içerisinde olması hem arızanın bulunmasını hem de bulunan arızaya müdahale edilmesini güçleştiriyordu. Yapılan çalışma sonucunda hattı dere yatağı dışına alarak yenileme işlemini de tamamladık. Bundan sonraki süreçte bu üç mahallemizde içme suyu sorunu yaşanmayacak” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık