Advert

FTSO seçimlerini Mavi Grup kazandı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası meslek komiteleri seçimi yapıldı. Yoğun katılımın olduğu seçimde Mavi Grup ile Kırmızı Grup adı altında iki grup yarışırken, yarışın galibi Mavi Grup oldu.

FTSO seçimlerini Mavi Grup kazandı
FTSO seçimlerini Mavi Grup kazandı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2759 kez okundu.

Mevcut başkan ve kırmızı grup lideri Akif Arıcan, 4 ve 5 nolu sandıklarda oy kullanırken, Meclis Başkanı ve Mavi Grup Lideri Osman Çıralı ise 7 nolu sandıkta oy kullandı.

Toplam 13 grubun bulunduğu FTSO meclisini elde edebilmek için gruplar arasında büyük bir rekabet yaşanırken, seçimler yoğun ilgi içerisinde ve olaysız gerçekleşti.

Mavi Grup; 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 13 no’lu meslek komitelerini alarak seçimin galibi olurken, Kırmızı grup ise 1, 2 ve 12 no’lu meslek komitelerini aldı. Başkan adayı Osman Çıralı 7 no’lu meslek komitesinden seçildi.  İnşaatçıların bulunduğu 5 no’lu meslek komitesinde ise Mavi ve Kırmızı grup berabere kaldı. 5 no’lu meslek komitesinde Akif Arıcan ile Hüsrev San seçildiler

Sandıklarda oy sayım işlemi bittikten sonra yoğun bir tezahürat ile omuzlarda taşınan Osman Çıralı herkese teşekkür ederek bir konuşma yaptı.  Çıralı konuşmasında “Geçen Temmuz ayından beri seçim çalışması yapıyoruz ertelendi. 3 aydan beri de yoğun bir şekilde çalışıyoruz. İlk yola az arkadaşla çıktık. Ama daha sonra bu kadar kalabalık bir arkadaşla yola devam edeceğiz. Biz çalıştık, çok çalıştık. Çalışmayan bazı gruplar oldu, onlarda kazanamadı. Bunu söylediğim için kaybeden arkadaşlarım alınmasın. Gerçekten çalışınca oluyor. Biz çok çalıştık. Emeğimizin de karşılığını aldık diye düşünüyorum ama önemli olan Fethiye’nin kazanması. Ben geçen dönem 38 tane meclis üyesi arkadaşıma, yönetim kuruluna, meclis divanına hepsine yaptıkları emekler için teşekkür ediyorum. Bu çok önemli. Bir dahaki dönemde yeni bir oluşum yapacağız. Verdiğimiz sözlerin hepsinin arkasındayız. Önümüzdeki günlerde yönetim kurulumuzu oluşturacağız. Meclis divanımızı oluşturacağız. Disiplin kurulu oluşacak. İnşallah onu da atlatırsak Fethiye için elimizden geleni yapacağız. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Herkesin sahipleneceği görevler var. Biz Oda olarak yapacağımızın arkasındayız. Ama Fethiye için yapılacak şeylerin de destekçisi olacağız. Seydikemer bizim için çok önemli. Orada çok üyemiz var. İlk önce onun çalışmasına yapacağız ve Seydikemer’e bir tane temsilci atayacağız. Üniversite ile ilgili verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Fethiye’de yapacağımız ilk işlerden bir tanesi hep söylediğimiz şeffaf, paylaşımcı ve hesap veren bir oda olacak. Babadağ’ının hesaplarını kimse bilmiyordu, biz hepinize anlatacağız. Gelirimizi, giderimizi anlatacağız. Biz bunun için yola çıktık. Hesap verebilmek için yola çıktık. Bizim diğer Odalardan farkımız 2 tane şirketimiz var, bir Babadağ’ımız var. Bizi hep Babadağ’ı engelliyorlar diye eleştirdiler. Biz asla engellemedik, asla engellemeyeceğiz. En iyi şekilde nasıl yapılması gerekiyorsa ihaleyi alan arkadaşla, teleferiğin ne zaman bitmesi gerekiyorsa o zaman bitmesi için uğraşacağız. 2019’da inşallah buna emek vermiş 38 arkadaşımla orayı açacağız. Orası tüm Fethiye’ye hizmet edecek. Gelen parada Fethiye’nin eğitimine ve tanıtıma harcanacak. Bu konuda hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Akif Başkanıma emekleri için teşekkür ediyorum. Hep beraber çalışacağız” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık