Çamur atsanız da İzi kalmayacak

FTSO tarafından yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda yapılan tanıtım çalışmaları başarıyla devam ediyor. 22-25 Mart tarihleri arasında yapılan Travel EXPO Ankara Fuarı’nda da başarılı bir çalışma dönemi geçirilerek, en etkin tanıtım ödülünün alındığı fuarda bölgemizin tanıtımının en iyi şekilde yapılması sağlandı.

Çamur atsanız da İzi kalmayacak
Çamur atsanız da İzi kalmayacak Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1873 kez okundu.

FTSO Başkan Yardımcısı Günay Özütok, fuarla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Seçimler yaklaştığı için davet edildikleri halde edilmedik diye çamur atanlara da yazıklar olsun diyoruz” dedi.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkan yardımcısı Günay Özütok yaptığı açıklamada Ankara’da yapılan fuarın başarıyla tamamlandığını belirterek “Ankara bölgemiz için önemli bir Pazar. Ankara’da yapılan Travel EXPO  Ankara Fuarına ekip olarak katıldık ve fuar geneline baktığımızda başarılı bir tanıtım çalışmasını daha geride bıraktığımızı söyleyebilirim. Fuarda yaptığımız çalışmayla en etkin tanıtım ödülü aldık. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak stant tuttuk ve tüm giderlerini karşıladık. Odamız ve Fethiye Güç Birliği Şirketi görevlileri ve diğer paydaşlarımızla bölgemizin tanıtımının en iyi şekilde yapılması için çaba sarf ettik. Bizimle birlikte stantta yerini alarak bölge tanıtımı için çaba sarf eden Fethiye Esnaf Odası, FETOB ve DTO Fethiye Şubesine teşekkür ederiz” dedi.

Ölüdeniz Turizm Kooperatifi Başkanı Mümtaz Kökten’in bir gazetede çıkan açıklamasını üzülerek okuduğunu belirten Günay Özütok “Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak bölge tanıtımının daha etkin yapılabilmesi açısından tüm paydaşları bir araya toplayan ve aynı düşüncesini 2009 yılından beri uygulayan bir kurumuz.

İftiraya Devam Ediyorlar

Biz daha etkin tanıtım için çalışırken bazı kurumlar kendilerini davet etmediğimizi, bu nedenle stant kiraladıklarını iddia etmişler. Bu saçma iddiaya gülmek gerekir ama açıklamak isteriz ki güneş balçıkla sıvanmaz. Daha önce yapılan turizm konseyi toplantılarında İzmir ve Ankara fuarlarını Fethiye Güç Birliği olarak karşılayacağımızı söyledik. Standı tuttuk, hazırladık. Ankara fuarı davetiyemizde çağırılmadıklarını iddia eden Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi ve Çalış Derneğinin logolarına yer verdik.

Görevli arkadaşlarımız Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi ve Çalış Derneğini telefonla aratarak fuara katılıp katılmayacaklarını sordu. Arkadaşlarımıza “Fuara katılıp katılmayacağımız belli değil” dediler. Şimdi çıkmış davet edilmedik diyor. Yaklaşan FTSO seçimleri nedeniyle bizimle aynı standa gelmeyenler çağrılmadıklarını iddia edip çamur at izi kalsın mantığıyla davranmaya devam ediyorlar. Hazırlanan stant dururken başka bir stant tutmak müsriflik değil midir? Bu tutum kurumların parasını çar çur etmek değil midir?

Yazıklar Olsun

Davet edildikleri halde davet edilmediğini söyleyerek ayrı stant kiralayan hem de çağrılmadık diye bir gazeteye açıklama yapan Mümtaz Kökten’in de bu tutumuyla Mavi Grup içindeki oğluna destek olmak için çalıştığını düşünüyoruz. Bu yolla başarıya ulaşamayacağını belirtiyor, çamur at izi kalsın mantığıyla bu iftirayı atanlara da yazıklar olsun diyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık