Advert

403 işletmeye para cezası

Fethiye’de 4207 Sayılı tütün ürünlerinin zararlarının önlenmesi ve kontrolü hakkındaki kanun ile ilgili toplantı düzenlendi.

403 işletmeye para cezası
403 işletmeye para cezası Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1434 kez okundu.

Fethiye Kaymakamlığı, Muğla İl Halk Sağlığı ve Fethiye İlçe Sağlık müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner yaptı.

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner konuşmasında  “Bu Kanunun amacı; kişileri ve gelecek nesilleri tütün ürünlerinin zararlarından, bunların alışkanlıklarını özendirici reklam, tanıtım ve teşvik kampanyalarından koruyucu tertip ve tedbirleri almak ve herkesin temiz hava soluyabilmesinin sağlanması yönünde düzenlemeler yapmaktır” dedi.

Fethiye’deki sigara yasağı uygulaması ile ilgili 2017 ve 2018 yılı verilerini paylaşan Kaymakam Şahiner  “Toplam 4053 işletmenin bulunduğu ilçemizde; 730 tane kahvehane, kafe, lokanta ve birahane bulunmaktadır. Bunların dışında diğer işletmelerin sayısı 3323’tür. 2017 yılında 4207 sayılı kanun ile ilgili olarak Fethiye’deki işletmelere aylık 616 yıllık ise 7392 denetim yapılmıştır. 403 işletmeye ve kişiye idari para cezası uygulanmıştır. 1 Ocak 2018 yılından bu güne kadar ilçemizde sigara yasağı ile ilgili 1806 tane işletme denetlenmiştir. İdari para cezası uygulanan işletme sayısı 20, kişi sayısı ise 33’tür. Gelen ihbar sayısı ise 53 olmaktadır” dedi.

Kaymakam Şahiner’in konuşmasından sonra Fethiye İlçe sağlık ve İl Halk Sağlığı yetkilileri tarafından sunum gerçekleştirildi. Toplantıdaki konuşmasından sonra Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Mehmet Soydemir’i  ziyaret etti.  Oda çalışmaları hakkında bilgi alan Kaymakam Şahiner;  işlem yapmak amacıyla gelen esnaflarla da sohbet ederek bilgi alışverişinde bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık