Topladılar, pişirdiler, tanıttılar

Fethiye’nin Göcek Mahallesi’nde düzenlene 2. Göcek Ot Festivali’nde dağlardan ve tarlalardan topladıkları otları pişirdiler, yardım için sattılar ve tanıtıma katkıda bulunarak farkındalık yarattılar.

Topladılar, pişirdiler, tanıttılar
Topladılar, pişirdiler, tanıttılar Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 674 kez okundu.

Göcek Kültür ve Turizm Derneği tarafından gerçekleştirilen 2. Göcek Ot Festival’ine katılım yoğun oldu. Ot yemeklerinin yanı sıra el sanatları standlarının da açılığı festivale bölgede yaşayan yabancılar başta olmak üzere yöre halkı yoğun ilgi gösterdi. CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, FTSO Başkanı Akif Arıcan başta olmak üzere binlerce kişinin katıldığı 2. Göcek Ot Festivali’nde vatandaşlar hem ot yemeklerini tattı, hem yenebilen otlar hakkında bilgi aldı, hem de müzik eşliğinde deniz kenarında gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Göcek Kültür ve Turizm Derneği yönetimindeki kadınların yöresel kıyafetleri dikkat çekti. Derneğe yardım amaçlı standa satış ve tanıtım yapan kadınlar ot ve ot yemekleri hakkında da bilgiler verdi.

Göcek Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Onur Ugan, festivale gelenlerle bire bir yakından ilgilenirlen, festivale ilginin geçen yıla oranla çok fazla olduğunu, gelecek yıllarda bunun katlanarak artacağını söyledi.

Yörede yetişen ve sofralara renk katan otlar hakkında bilgi veren Başkan Uğan, doğal beslenmeyi teşvik etmeye çalıştıklarını vurguladı. “Genç neslin, yörelerinde yetişen otları tanımasını istiyoruz. Üreticilerin emeklerini pazarlayabilecekleri bir ortam sağlamak istiyoruz.” Diyen Başkan Onur Ugan, katılımın geçen yıla oranla çok daha iyi olduğunu belirtti. “Önümüzdeki yıllarda katılım katlanarak devam edecek.” Diyen Başkan Ugan, bazıları unutulmaya yüz tutmuş yemeklerin tanıtılması, gelecek kuşaklara aktarılması ve gastronomi turizmine katkı sağlanmak amacıyla bu festivali her yıl düzenlemeyi planladıklarını söyledi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu