FTSO’da yeni hedef Çin pazarı

Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen turizm fuarına katılarak ilçemizin tanıtımı için çaba sarf eden FTSO görevlilerince yapılan değerlendirme toplantısında Fethiye standının yoğun ilgi gördüğü dile getirildi.

FTSO’da yeni hedef Çin pazarı
FTSO’da yeni hedef Çin pazarı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2895 kez okundu.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının iştiraki olan Fethiye Güç Birliği şirketince Fethiye bölgesinin tanıtılması amacıyla İngiltere, Hollanda, Almanya turizm fuarlarının ardından 13/15 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen Moskova MITT Turizm Fuarına katılım sağlandı. Fuara Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Ar-Ge ve Uluslararası Çalışanı Bora Türkoğlu ve Turizmci Yusuf Emrah Gürkan katıldı.

Fuar sonrası 20 Mart Salı günü FTSO Meğri Salonunda fuar değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda fuara ilişkin gözlemlerini paylaşan Bora Türkoğlu, “Yurt dışı turizm tanıtım çalışmalarımız kapsamında ilk başta Londra, ardından Utrecht ve Berlin son olarak da Moskova fuarına katılım gösterdik. Moskova’da hem Güney Ege Kalkınma Ajansı hem de Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde iki farklı stantta yer aldık. İki sene öncesiyle kıyasladığımızda Rus turistin biraz daha canlanacağı konusunda bir aldı vardı gelen ziyaretçilerde. Topladığımız kartvizitlerden de anlaşılacağı üzere birçok Rus turizm acentesi otellerden ve hizmet sağlayan acentelerden fiyat teklifi ile alakalı bizden bilgi istediler. Hepsinin iletişim bilgilerini tek bir çatı altında toplayıp Odamız üyesi ilgili meslek komitesi ile paylaşmayı planlıyoruz.” dedi. Rusların İngilizce konuşmakta zorlandığını söyleyen Türkoğlu, Rus pazarına yönelik çalışmak isteyen turizmcilerin Rusça bilen personel çalıştırmasının önemli olduğunu vurguladı.

Hedef Çin Pazarı

Moskova MITT Fuarı değerlendirme toplantısına katılan FTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay Özütok, sonraki fuar hedefinin Çin olduğunu kaydetti. Yurt dışı fuarların turizm trendlerini yakından takip etmek için iyi bir gözlem alanı olduğunu kaydeden Özütok, “İngiltere, Hollanda, Almanya, Rusya’nın ardından önümüzdeki günlerde Çin’e bölgemizin değerlerini taşımak için önemli bir çalışma yapıyoruz. Bunları yaptıkça biz de yeni şeyler öğreniyoruz. Amacımız ülkemizi dünyanın her noktasındaki insanlara tanıtmak, onlarla paylaşmak. Bu noktada kendimizi çok iyi ifade etmemiz çok iyi anlatmamız gerekiyor. Bu da ciddi bir çaba ile oluyor. Turizm trendlerinin ne olduğu yönünde bu fuarlar bize doğru veriler sunuyor. Başka ülkelerin de kendilerini tanıtma tarzını gözlemliyoruz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık