Advert

Düşme eşiğine geldik, teknik direktör endişe etmeyin diyor

Konya Anadolu Selçukluspor’a 1-0 mağlup olan ve düşme potasına inen Fethiyespor’da Teknik Direktör Levent Eriş açıklamalarda bulundu. Alınan mağlubiyet ve kaybedilen puanlara rağmen, Fethiyespor Teknik Direktörü Levent Eriş, “Bu takımı ligde bırakacağız. Kimse endişe etmesin” dedi.

Düşme eşiğine geldik, teknik direktör endişe etmeyin diyor
Düşme eşiğine geldik, teknik direktör endişe etmeyin diyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2649 kez okundu.

Fethiyespor’un ateş hattında olması taraftarları endişelendiriyor. Fethiyespor Teknik Direktörü Levent Eriş, hafta sonu oynanan ve büyük hüsranla biten maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, oyunculara ateş püskürdü. Her zaman oyuncuların arkasında olan ve onlara destek olan Eriş, takımın bu hale gelmesinde ne yöneticilerin ne kulüp başkanının ne de taraftarın olduğunu ifade ederek, sorumluluğun oyuncuların üzerinde olduğunu söyledi.

BU BİZİM BEKLEDİĞİMİZ BİR SKOR DEĞİLDİ

Levent Eriş,  “Bir maç haftası yaşadık ve bu maç haftasında bize hiç yakışmayan bir skorla ayrıldık. Bu bizim beklediğimiz bir skor değildi. Bu maç hepimiz için üzüntü verici oldu ve ben bunca yıldır yaşadığım bu süreç içerisinde en çok üzüldüğüm, en çok incindiğim müsabakalardan biri oldu. Çalıştığım her yerlerde oyuncularımı korumak, kollamak, onların önüne siper olmak için büyük mücadeleler verdim. Ve bugüne kadar da bütün çalıştığım kulüplerde bunları yapmaya çalışırken oyuncularımın daha iyi verim sağlamasını çalışmak adınaydı. Ama ilk defa şunu söylüyorum ki; bu konuda pişman olduğum bir takımın içerisindeyim. Çünkü insanlar büyük emek veriyorlar ve karşılığında da en azından sizin verdiğiniz mücadelenin, desteklerin karşılığını almak için çaba sarf ediyor. Ama karşılığını alamadığınız zamanda büyük üzüntülerle karşı karşıya kalıyorsunuz. Ben de bunları yaşadım” dedi.

BÜYÜK HEDEFLER İÇİN GELDİM

Fethiyespor’a gelirken büyük hayaller kurarak geldiğini ifade eden Eriş, “Önümüzdeki dönemde şampiyon olacak ve büyük hedefler peşinde koşacak, büyük beklentiler içerisinde olacak bir hayal ile geldim. Bunu gelirken de aynı paralelde müthiş derecede yürüyecek ve bize bu konuda büyük destek verecek bir belediye başkanı, Mustafa Ferizcan gibi çok değerli bir başkan bularak, geleceğe çok büyük bir umutla baktığımı ifade etmek istedim. Geldiğimde de bunu söyledim. Geldiğim günde tablo bundan farklı değildi. O günlerde de birçok şampiyonluğa oynayan takımlar varken sinerjisi çok yüksek, takımına sahip çıkan bir belediye başkanı olduğu için tercihim Fethiyespor oldu. Ve belediye başkanımla birlikte olmaktan asla pişman değilim, bu mücadelenin içinde olmaktan asla pişman değilim. Kanımın, terimin son damlasına kadar da bu mücadelenin içinde olmak istiyorum. Atalarımız ‘Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın.’ der.  Bizde; hiçbir zaman korkak ve kaçak dövüşecek, küme düşmeye yakınken bundan vazgeçip de kaçacak korkaklıkta değiliz. Herkes bunu böyle bilsin!” diye konuştu.

HERKES HER ŞEYİN FAKINA VARMALI

“Oyuncularımızı korumak adına 27 haftadır yaşadıklarımızı hep önüne geçerek onlara gövdemizi siper ettik. Lakin artık bu saatten sonra herkes her şeyin fakına varmalı. Herkes her şeyi bilmeli ve duymalı. Ben bu anlamda herkesin daha gerçekçi devam etmesini istiyorum” diyen Eriş şöyle konuştu “Bu konuda sorumluluk sadece başkan, yönetim kurulu, bizlerin, taraftarların değil, sorumluluk ayaklarına bağlı olduğumuz, kafalarına bağlı olduğumuz, vücutlarının en ücra köşelerine kadar bağlı olduğumuz futbolcuların sorumluluğunda. Ve onlarda sorumluluklarını bilmeliler. Kimse bana paramızı almadık, alacaklarımızı almadık gibi küçük bahanelerin arkasına sığınacak demagojiler yapmasın. Hiçbir şekilde her zaman herkes parasını alıp da mücadelesini sonuna kadar yapmaya çalışan takımlar içerisinde yer almıyor. Birçok takımlarda birçok ekonomik sorunlar zaman zaman oluyor. O yüzden bunun arkasına sığınıp saklanacak ve sadece taraftarın önüne bizi atacak bir konumda olmasın. Herkes bundan sonra yaşanacak 7 maçın farkına varsın. Eğer bunları yapacak yüreğimiz yoksa bunları yapabilecek gücümüz de yoksa biz bunları yapabilecek arkadaşlarla yola devam etmek istiyoruz. 7 maçta da bu arkadaşlarla yürümeye çalışacağız. Bu konuda benim kendi adıma verdiğim çok ciddi kararlar var. Ve bu kararların arkasında bunca yıllık tecrübeme dayanarak çok net şekilde söyleyebilirim ki; bu takımı tekrar başarıya döndürebilecek bazı radikal kararlar almak durumundayım. O yüzden de kesinlikle biz buraya hayal satmaya, insanları avutmaya gelmedik. Birçok şampiyonluğa oynayan takımlar varken benim burayı seçmemdeki amacım burayı futbol şehri yapmak idi. Ben kendi adıma sonuna kadar bunun mücadelesini vereceğim” dedi.

“BU TAKIMI LİGDE BIRAKACAĞIZ”

Eriş; “Bu takım senelerdir ya son maçta kümede kaldı ya küme düştü ya da küme düşmeyi kıyısından döndü. Bu senede 7 maç kala maalesef gerçeklerin içindeyiz ve yine küme düşmemek adına verdiğimiz bir mücadele var. Bu psikolojiden sıyrılmamız gerekiyor. maalesef bu sinerji olumsuz bir şekilde şehrin üstüne yansımış. Biz bunların üstesinden geleceğiz. Hiçbir korkumuz yok. Hiçbir endişemizde yok. Bu savaştan korkup kaçacak karakterde de değiliz. Ama şunu herkesin bilmesini istiyorum ki; 27 maçtır sesini çıkarmadan sabırla, büyük destek veren taraftarımıza ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu takımı ligde bırakacağız. Kimse endişe etmesin” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık