Advert

Fethiye Belediye Başkanına Ak Parti’den kınama geldi.

Fethiyede Yüzbaşı Mehmet Fethi Bey’in ölümünün 104. yılı münasebetiyle Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi’nin tören esnasındaki konuşmasıyla ilgili basında yer alan iddialara dair Ak Partili ilçe başkanı Kadir Sarıhan sosyal medyadan açıklama yaptı.

Fethiye Belediye Başkanına Ak Parti’den kınama geldi.
Fethiye Belediye Başkanına Ak Parti’den kınama geldi. Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 8000 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Ak Parti ilçe başkanı Sarıhan yaptığı açıklamada Halkın seçtiği Belediye başkanının , Cumhurun başı olan Sn Cumhurbaskanımız Recep Tayyip Erdogan’ın milletten aldığı yetkiyle yine milletin ve devletin bekası için Afrin’de verilen mucadeleyi siyasi degerlendirme vesilesi yaparak, şehit ve gazilerimizden kendisini sorumlu tutacak sözler sarfetmesini kınıyoruz diyerek şunları söyledi :

“Fethiye’ye ismini veren, Havacılık tarihimizin ilk hava şehidi Yüzbaşı Mehmet Fethi Bey’in ölümünün 104. yılı anısına düzenlenen törene Akparti ilce baskanlığı heyeti olarak gururla katıldık.Protokolde yerini alan Hava eğtm komutanı Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Dalaman hava meydan komutanı Albay Savaş Cenik, İlce jand komutanı Yılmaz Demirelli, THK Genel Başkanı Kürsat Atılgan ve diger protokol üyeleri ile birlikte proğramı aynı heyecanla takip ettik. Bu esnada ,halkın seçtiği Belediye başkanının , Cumhurun başı olan Sn Cumhurbaskanımız Recep Tayyip Erdogan’ın milletten aldığı yetkiyle yine milletin ve devletin bekası için Afrin’de verilen mucadeleyi siyasi degerlendirme vesilesi yaparak, şehit ve gazilerimizden kendisini sorumlu tutacak sözler sarfetmesini kınıyoruz.Böyle bir zamanda sehit ve gazilerimizin uzerinden Cumhurbaskanının eleştirilmesi ihtiyac duyulan birlik ve beraberligi saglamayacagının aksine ayrıstırmaya vesile olacaktır..Toren esnasında konuya muhatap temsilci olarak tepki gostermeyişimiz nezaketimizin gereğidir. Kaldıki,soruşturma gerektirecek durumda ilgili makam biz değiliz.
Ancak, ulusal basına da taşınan bu konu üzerinden , durumdan vazife cıkartarak sahsımıza elestiriden baska meziyeti olmayan nebbaşlara tavsiyemiz, daha faydalı calışma ve hizmetlere zaman harcamalarıdır..!”dedi.

Peki Şehit Fethibey'i anma törenlerinde Bazı ulusal gazetelere de yansıyan ve sosyal medyada tartışmalara sebep olan olayda neler yaşanmıştı. 

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Türk Hava Kuvvetleri’nin ilk şehidi olan Tayyareci Fethi Bey’i anma töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suçlamalarda bulunduğu iddia edilmiş ve AK Parti ilçe başkanı, kaymakam ve komutanların bu suçlamalara tepki göstermemesi eleştirilmişti. Yeni Akit GAzetesi'nde yer alan iddialarda Saatcı'nın şu konuşmasına yer verilmişti: "Habur rezaleti, Oslo kriterleri, Dolmabahçe mutabakatı, akiller hareketi, 90 yıllık reklam arası, Türklükten ne fayda gördük, Türk dediğin sentezdir böyle bir ırk yoktur gibi, safsatalardan sonra gelinen tekli sözlerle ifade edilen değerlere bakıp, bu kadar süre içerisinde bu derece derin medcezirler yaşayan ülkenin ordusunun dimdik ayakta kalması, köklü milleti olmasının net bir göstergesidir.“ İsabetsiz siyasi tercihlerin ve dış politikada yapılan bariz hataların bedelini, Mehmetçiğimizin kanı ve canıyla ödediğimiz bu günlerde…"

Gazete bu konuşmanın teröristlerle çarpışan TSK’nın verdiği şehitlerin sorumlusu olarak Erdoğan’ı gösterdiğini iddia etmişti. Ayrıca gazete töreni izleyen Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Dalaman Hava Meydan Komutanı Albay Savaş Cenik, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Kürşat Atılgan, Fethiye Jandarma Komutanı Yılmaz Demirelli, Emniyet Müdürü Mehmet Yapalıal'ın da bu konuşmalara sesiz kaldığını iddia etmişti. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık