Seydikemer'den Afrin'e 26 ton sebze gönderildi

Muğla'nın Seydikemer İlçesi'nden Afrin'de kahramanca çarpışan Mehmetçikler ve o bölgede çadır kamplarda bulunan soydaşlarımız için bir tır dolusu sebze ve meyve gönderildi.

Seydikemer'den Afrin'e 26 ton sebze gönderildi
Seydikemer'den Afrin'e 26 ton sebze gönderildi Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1560 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Türk Kızılay'ı aracılığı ile Seydikemer'in Karadere Mahallesi'nden yola çıkan sebze meyve tırını Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ve Kızılay Derneği Başkanı Akif Arıcan ile Seydikemer Müftüsü Zekeriya Bülbül ve vatandaşlar dualar ile uğurladı. 

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin'e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'nda Mehmetçiğimize destekler çığ gibi devam ediyor. Muğla'nın Seydikemer İlçesi'nden Afrin'de kahramanca çarpışan Mehmetçiklerimiz için bir tır dolusu çoğunluğu domates olmak üzere sebze ve meyve gönderildi. Seydikemer Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı öncülüğünde Karadere Mahallesi'ndeki toptan sebze halinde komisyonculuk yapan Ramazan .... 'nın destekleri ile çevre mahallelerinden vatandaşların da katkılarıyla 22 ton domates ve 4 ton diğer turfanda sebze toplanıp bir tıra yüklenip Türk Kızılay'ı aracılığı ile Afrin'e gönderildi. Tırın hareketi öncesi Seydikemer Müftülüğü'nce şehitlerimiz uğruna ve Afrin Harekatı'nın kazanılması dileği ile Kuran-ı Kerim okunup dualarda bulunuldu. Din görevlileri önce Kuran-ı Kerim okudu ardından Seydikemer Müftüsü Zekeriya Bülbül dua gerçekleştirdi. Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu çevrede toplanan halka hitaben yaptığı konuşmada; ''Vatandaşlarımızın el emeği, göz nurunu ihtiyaç olan askerlerimize Türk Kızılay'ımız aracılığı ile gönderiyoruz. Önderlik eden Belediye Başkanımız Yakup Otgöz ve tüm çiftçilerimize Mehmetçiklerimizi düşündükleri için teşekkür ediyorum. Yardım tırının ulaşmasını diliyorum'' dedi. 

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ise ''Suriye'nin Afrin mevkiinde destan yazmakta olan Mehmetçiğimize destek vermek adına Karadere-Kumluova ve çevresindeki vatandaşlarımızın imece usulü topladığı sebze ve meyveleri Türk Kızılay'ı aracılığı ile gönderiyoruz. Ülkemiz oldukça zor günlerden geçiyor. Menbiç ve Suriye'nin kuzeyine kadar sürmesini beklediğimiz bu savaşta son bir teröristin yok edilmesine kadar Mehmetçiğimiz ile beraberiz. Kahramanca çarpışan askerlerimizin ayağına taş değmesin. Zafer bizimle olacaktır'' ifadelerini kullandı. 

Ardından bir tır dolusu çoğunluğu domates olmak üzere toplam 26 ton sebze ve meyve dualar ve alkışlar ile Suriye'nin Afrin kentine uğurlandı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık