Advert

Çalış’a yapılacak caminin adı ve projesi belli oldu

Fethiye Müftüsü Hamdi Uzunharman, Fethiye’deki basın mensuplarıyla düzenlediği kahvaltılı toplantıda açıklamalarda bulundu. Müftü Uzunharman, Çalış bölgesine yapılacak cami hakkında da bilgiler verdi.

Çalış’a yapılacak caminin adı ve projesi belli oldu
Çalış’a yapılacak caminin adı ve projesi belli oldu Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 4304 kez okundu.

Fethiye’nin Karaçulha Mahallesi’nde Diyanet çalışanları ve bölge halkının desteğiyle yapılan, ‘Karaçulha Kur’an Kursu’nun” açılışı sırasında dönemin müftüsü tarafından ismi ‘Beşkadı Kur’an Kursu” olarak değiştirilmesine aradan yıllar geçmesine rağmen halkın tepkileri ve küskünlüğü devam ediyordu.

Fethiye Müftüsü Hamdi Uzunharman Müftülük toplantı salonunda  Fethiye’deki  yerel ve yaygın basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek müftülük tarafından yapılan ve yapılacak faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

Afrin’de düzenlenen Zatin Dalı Harekat’ında şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilere acil şifalar dileyerek sözlerine başlayan Uzunharman, “2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı boyunca İlçemizdeki değişik okullarda öğrenim gören 45 yetim öğrenciye her ay 100 tl eğitim yardımı yapılmaktadır.

İlçemizdeki İmam-Hatip okullarında okuyan öğrencilerimize yönelik Cami-Gençlik buluşmaları programı yürütülmektedir.

Ülkemize kasdetmeye çalışan hainlere yönelik operasyonlarda şehit düşen MEHMETÇİK’lerimiz için 16 Şubat 2018 Cuma günü sivil toplum örgütleri ile işbirliği içinde Fethiyemizdeki tüm camilerimizde Mevlid-i Şerif okutulup hatimlerimizin duası yapılmıştır.

Müftülüğümüze bağlı Beşkadı yatılı Erkek Kuran Kursumuz ile Huriye  Koyuncu yatılı kız kuran kurslarımızda ilçemizin manevi sigortası olan yavrularımız hem hafızlık yapıyorlar ve hem de aynı zamanda İmam-hatip Orta okulunda eğitimlerine devam ediyorlar.

Müftülük olarak bu yavrularımız için birer hafta ara ile Antalya da bir otelde konaklayacakları 3 günlük gezi programı tertip edilmiştir. Erkek öğrencilerimiz 23 şubat ile 25 şubat 2018 tarihlerinde ,kız öğrencilerimiz ise 2 mart 4 mart 2018 tarihlerinde geziye gideceklerdir.

Peygamber efendimizin(S.A.V) “Büyüklerimize saygı, küçüklerimize merhamet” emri gereği Huzurevindeki yaşlılarımız ile gençlerimizi buluşturuyoruz ve rutin olarak ta bu faaliyetimiz devam edecektir.

Toplumumuzun temel yapı taşı olan ailelerimize yönelik “Bilgi ve Değer Bağlamında Kadın “konulu panel düzenlenmiş olup, ailelere yönelik konferanslar ve paneller yapılmaya devam edilecektir.

İlçe Müftülüğümüz Aile ve Dini Rehberlik bürosu tarafından ailelere ve çocuklarımıza yönelik hizmetlerimiz devam etmekte olup Ailelere Dini konularda rehberlik yapmak üzere her gün Müftülüğümüzde bir bayan görevlimiz bulunmaktadır.

Şu an itibari ile Ali Rıza Akalın ile Hacı Fehmi Özer 4-6 yaş Kur’an kurslarımızda ikili öğretim şekliyle 120 çocuğumuz kurs görmektedir. Ancak derslik yetersizliği nedeniyle gelen taleplere cevap verilemediğinden 4-6 yaş Kur’an Kurslarını bir yerde toplayıp 8 derslikli modern bir 4-6 yaş Kur’an Kursu binası yapılması planlanmaktadır.

Çok şikayet aldığımız ve şikayetlerin başında gelen Fethiye’mizin yıllardır çözülemeyen Çalış bölgesine Cami yapımıyla ilgili Müftülük olarak projemizi tamamladık. En kısa sürede Çalış bölgesine planladığımız  “Hz. Ali Camii” inşaatına başlayacağız. Çalış bölgemize cami yapımı ile ilgili herkesin maddi ve manevi desteklerini bekliyoruz.

En başta hayırsever Fethiyeli kardeşlerimiz olmak üzere gerek Fethiye’mizden ve gerekse Fethiye dışından hayırseverlerin destekleri, Fethiye Müftülüğünün tüm personellerinin gayret, çaba ve destekleri ile Karaçulha bölgesinde yapılmış olan Beşkadı Kur’an Kursu’nun isminin; ülkemizin içinden geçtiği felaketin unutulmaması ve unutturulmaması için ve bir daha da yaşanmaması adına Kuran Kursumuzun ismi  “Karaçulha 15 Temmuz Şehitleri Kuran Kursu” olarak değiştirilecektir.

Şu an kız öğrencilerimiz için yeni bir Kur’an kursu çalışması başlamış olup en kısa sürede planlama tamamlanıp hayata geçirilecektir.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık