Advert

Seydikemer, geri dönüştürmeye hazırlanıyor

Seydikemer Belediyesi, kullanılmış giysi, ayakkabı gibi tekstil ürünleri, ilçenin çeşitli noktalarına ve belirlenen mahallelerine yerleştirilecek kumbaralarda toplayarak ‘Geri Dönüşüm Mağazası’ndan ihtiyaç sahipleriyle buluşacak.

Seydikemer, geri dönüştürmeye hazırlanıyor
Seydikemer, geri dönüştürmeye hazırlanıyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2562 kez okundu.

Gardıropların bir köşesinde kalmış ve artık kullanılmayan kullanılmış giysi, ayakkabı gibi tekstil ürünleri ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirilecek kumbaralarda toplanacak. İlk etapta 54 giysi kumbarası ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirildi. İçinden giysi çalınmasını engelleyen sisteme sahip  kumbaraların sayısı ihtiyaca göre çoğaltılacak.

Bu kumbaralar aracılığıyla toplanan tekstil ürünleri açılacak olan ‘Geri Dönüşüm Mağazası’nda önce türlerine ve kullanım durumlarına göre ayrılacak. Artık kullanılma imkanı bulunmayan tekstil ürünleri çöpe gitmesi engellenerek geri dönüşüm zincirine dahil edilecek. Kullanılabilir durumda olan ürünler ise mağaza üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Kullanılamayacak durumda olduğu için geri dönüşüm zincirine dahil edilen tekstil ürünlerinin raflarda yerini alacak.

Proje böylece Seydikemer de hem tekstil atıklarını geri dönüşümünü sağlayarak çevreye fayda sağlayacak hem de kullanıma hazır hale getirilen giyim ürünleri üzerinden Seydikemer de dayanışma bağlarını kuvvetlenecek. Yer belirleme çalışmalarından sonra kumbaralar mahallelerde ve merkez de konumlandırılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık