Advert

Denetimler aralıksız devam edecek

Ülke genelinde, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin güvenliği için “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Denetim Uygulamaları” düzenledi.

Denetimler aralıksız devam edecek
Denetimler aralıksız devam edecek Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 4146 kez okundu.

Fethiye’de de yapılan uygulamada okul çevreleri, internet kafeler ve öğrencilerin devamlı gittikleri mekanları denetledi. Denetimlerin aralıksız devam edeceği belirtildi.

Veliler ve vatandaşlar memnuniyetle karşıladı

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı asayiş bürosu okullar bölgesi ile internet kafelerde ve öğrencilerin devamlı gittikleri mekanlarda ani denetim yapmışlardı. Veliler ve vatandaşlar tarafından yapılan kontroller memnuniyetle karşılandı.

Polisimizin kontrolleri huzur veriyor

Öğrenci velileri; “Her geçen gün artan uyuşturucu ve madde bağımlılığı olayları nedeniyle endişe içersindeyiz. Polisimizin kontrolleri huzur veriyor, denetimlerin devam etmesini istiyoruz” dedi.

Özellikle okul önlerinde bekleyen, dolaşan kişiler üzerinde GBT sorgulaması yapan polis, internet kafelerde de kimlik yoklaması yaptı. Denetimlerde narkotik köpeği ‘Çaki’de yer aldı. Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından, eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin başlangıcında alınan önlemler kapsamında uygulama yapılırken, yapılan denetimlerin ilçede sık sık tekrarlanacağı belirtildi.  Fethiye ilçe merkezindeki tüm okullarda, parklar ve internet kafelere yapılan denetimlerde, özellikle okulların önünde bekleyen, dolaşan kişilerin GBT sorgulamasının yapılması dikkat çekerken, yine ilçe merkezindeki birçok internet kafeler de denetlenerek, içeride bulunanların kimlik sorgulamaları yapıldı. Denetimlerde narkotik köpeği ‘Çaki’de yer aldı.

Fırsat verilmeyecek

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, geçtiğimiz yıllarda rutin bir şekilde yapılan denetimlerin bu yıl daha farklı bir kapsamda ele alınarak, okul önlerindeki güvenlik tedbirleri arttırılacağı belirtildi. Özellikle okul çevrelerinde amaçsız bir şekilde bekleyen kişiler, farklı amaçlar için okul önlerine adeta kamp kurmuş kişilere izin verilmeyeceği, gençlerin sağlıklı ve güvenli bir şekilde okula girip-çıkmalarına engel teşkil edecek olaylara fırsat verilmeyeceği vurgulandı.

 

Kafe Sahipleri Uyarıldı

Fethiye İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Cemil Emre Süel, çocuklarımızın ve gençlerimizin sık sık gittikleri kafe sahiplerini de uyardı. Okul saatlerinde hiçbir öğrencinin kafeye alınmamasını isteyen Süel, kafelerin temiz, güvenli ve sağlıklı olmasını istedi.

 

Yurt genelinde de uygulamalar sürüyor

Öte yandan geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenli bir eğitim-öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması ve etkilenebilecekleri her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulmaları adına, ülkemiz genelinde 02-05 Şubat tarihleri arasında “Çocukların ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Denetim Uygulamaları” gerçekleştirildi.​

İlkokul, ortaokul ve lise, üniversite kampüsleri, öğrenci yurtları yakın çevrelerinde faaliyet gösteren umuma açık yerler denetlenirken metruk binalar, park ve bahçeler kontrol edilerek ayrıca okul servis araçları ve personeli kontrol edildi.

Gerçekleştirilen uygulamalara asayiş, çocuk, narkotik, terörle mücadele, güvenlik, çevik kuvvet, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, toplum destekli polis, trafik denetleme şubelerinden ve ilçe emniyet müdürlüğü birimlerinden karma oluşturulan ekipler katıldı. Güvenlik açısından risk teşkil edebilecek yerlerde ise özel harekat birimlerinden personel de uygulamalara destek verdi.

02-05 Şubat tarihleri arasında yapılan uygulamalar sonucunda;

  • 216 bin 560 şahıs kontrol edildi, 369 aranan şahıs yakalanırken, 271 şahsa ise adli/idari işlem uygulandı.
  • 29 bin 136 işyeri denetlenmiş olup 237’si hakkında idari işlem yapıldı.
  • 8 bin 375 okul servis aracı denetlendi ve 342 okul servis aracına cezai işlem uygulandı.
  • 7 adet tabanca, 2 adet av tüfeği, 27 adet mermi, 6 adet kesici/delici alet, 6 adet kurusıkı tabanca, 8 gr eroin, 46 gr esrar, 36 gr ve 60 adet sentetik uyuşturucu, 1767 paket kaçak sigara ve 50 lt kaçak içki ele geçirildi.

Denetimlerle ilgili, “Türk Polis Teşkilatı dün olduğu gibi yarın da çocuklarımız ve gençlerimizi her türlü tehlikeden korumak ve huzurlu bir çevrede sağlıklı olarak gelişimlerini tamamlamalarını sağlamak için her türlü tedbiri almaya devam edecek.” Denildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık