Advert

Babadağ Teleferik Projesi İnşaatı Sürüyor

Fethiye’nin 30 yıllık hayali Babadağ Teleferik Projesinin inşaatı tüm olumsuz hava koşullarına rağmen hız kesmeden devam ediyor. 1700 metrede yoğunlaşan çalışmalar Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın iştiraki Fethiye Güç Birliği(FGB) şirketi müdürler kurulu ve Odanın Yönetim Kurulu üyeleri tarafından yerinde incelendi.

Babadağ Teleferik Projesi İnşaatı Sürüyor
Babadağ Teleferik Projesi İnşaatı Sürüyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 5514 kez okundu.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının iştiraki olan Fethiye Güç Birliği şirketi tarafından 2017 yılında ihalesi gerçekleştirilen ve 21 Ağustos’ta yapılan temel atma töreninin ardından inşaatı başlayan Babadağ Teleferik Projesinde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Babadağ zirveye aylardır yağan kar ve soğuk havaya rağmen proje inşaatı belirlenen takvime uygun ilerliyor.
Yıllardır projenin izinlerinin alınması için mücadele eden FGB Müdürler Kurulu üyeleri, 24 Ocak Çarşamba günü Babadağ 1700 metreye çıkarak Babadağ Teleferik Projesinin son durumunu yerinde incelediler. FTSO Yönetim Kurulu ve FGB Şirketi Müdürler Kurulu Başkanı Akif Arıcan, FTSO Yönetim Kurulu ve FGB Müdürler Kurulu Üyeleri M. Adnan Bakırcı, A. Gürsu Özdemir, Ömer Eriz ve FTSO Yönetim Kurulu Üyesi Halit Saraç, Babadağ Teleferik Projesini alan Kırtur Firmasının proje sorumlusu İhsan Börekçi’den devam eden inşaat çalışmaları hakkında bilgi alarak montaj için gelen teleferik ve telesiyej parçalarını incelediler.
Projede her şeyin planlandığı gibi takvime uygun olarak devam ettiğini kaydeden FTSO Yönetim Kurulu ve FGB Müdürler Kurulu Başkanı Akif Arıcan, “Yılların hayali Babadağ teleferik Projesinde her türlü olumsuz hava koşuluna rağmen çalışmaların devam etmesi bizleri mutlu ediyor. Şu an Babadağ’da kar var. Yüklenici firmamız Kırtur greyderle yolu açıp ve buzlanmaya karşı tedbirini alarak inşaata devam ediyor. Çalışmaların bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da kazasız belasız devam etmesini diliyoruz. Proje kapsamında ilk olarak 1700 ve 1800 pistleri ile 1900 pisti arasındaki telesiyej hattı yapılacak. Son gelişimizde telesiyejin ayakları için temel atılıyordu. Bugün bu ayakların dikildiğini görüyoruz. Proje sorumlusu İhsan Bey’den de detaylı bilgi aldık. Projenin inşaatı takvime uygun bir şekilde ilerliyor. 1700 metre pisti en çok atlayış yapılan pist. Burası daha önce kilitli parke taşı döşeli idi. Şimdi eğim yamaç paraşütüne daha elverişli bir hale getirildi. Zemin özel malzeme ile kaplanacak. Yamaç paraşütü uçuşları için daha güvenli bir hale gelecek. Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.
1700 metrede yapılan incelemenin ardından inşaat şantiyesinde yapılan toplantıda projenin 3 boyutlu çalışmaları gözden geçirildi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık