Yayla Yolu’nda kamulaştırma sürüyor

Fethiye, Seydikemer-Söğüt karayolunun en zor kısmı tünelle geçilecek. Tünel, 3343 metre ve 3380 metre iki tüpten oluşacak. Tünelin yılsonu Aralık ayı gibi ya da en geç 2019’un başında bitirilmesi planlanıyor. Tünelin de içinde bulunduğu 67 km’lik yolda da çalışma hızlandırılacak. Kamulaştırma çalışmaları da devam ediyor.

Yayla Yolu’nda kamulaştırma sürüyor
Yayla Yolu’nda kamulaştırma sürüyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 6322 kez okundu.

Bölgenin en yüksek mevkiinde yer alan 1300 rakımlı Karabel Geçidi kış aylarında zaman zaman kar ve sis kaplıyor ve geçit vermiyor. Karabel Geçidi, sık sık trafik kazalarının yaşanmasına neden oluyordu. Ayrıca tünel açıldığında sağlayacağı yakıt tasarrufu ile vatandaşa ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak. 300 Milyon liraya mal olacak tünelden geçiş de ücretsiz.

İnşaat, enerji, seracılık, sigortacılık, hayvancılık, akaryakıt dağıtımı ve hizmet sektörlerinde hizmet veren Bayburt Grup AŞ, Karabel Tüneli’nin yanı sıra Kavaklı Mevkii’nden Söğüt’e kadar olan 67 kilometrelik yolu da yapacak. Karabel’in yanı sıra Söğüt’e de şantiye kuruldu.

Ülke genelinde birçok büyük proje yürütüyor

Fethiye ve Seydikemer’in Antalya, Burdur, Denizli, Afyon, Ankara ve İstanbul gibi merkezlere bağlayan en önemli karayolu olan Yayla Yolu üzerinde açılacak Karabel Tüneli’nde çalışmalar daha da hızlandırıldı. Hem tünel içinde, hem de tünelin giriş ve çıkışında çevre bağlantıları yapılıyor. Tünelin Dereyol girişinde köprü ve çevre düzenlemeleri de hızlandırıldı. Şantiyede tatil günleri bile kesintisiz çalışma yapılıyor.

Karabel-Söğüt arası yol da duble yapılacak

Turizmin gözde merkezi Fethiye’yi karayolu ile Antalya ve Anadolu’ya bağlayan en önemli karayolu üzerinde duble yol çalışmaları da devam edecek. Fethiye’den Seydikemer’e kadar olan yol tamamlanarak sıcak asfalt ile kaplanmıştı. Seydikemer’den Kavaklı Mevkii’ne kadar da duble yol çalışması geçtiğimiz yıllarda tamamlanmış, trafik akışı rahatlamıştı.

Bazı bölgelerde kamulaştırma sürüyor

Karayollarından alınan bilgiye göre, Kavaklı Mevkii’nden Söğüt’e kadar olan, içinde Karabel Tüneli’nin de bulunduğu 67 kilometrelik yol duble haline getirilecek. Tamamının yapımını üstlenen firma tünelin yanı sıra yolda da çalışmalara başlıyor. Bazı bölgelerde kamulaştırma çalışmalarının devam ettiği belirtilirken, ilk etapta Karabel Tüneli’nden Urluca Köprüsü’ne kadar olan bölgede duble yol çalışmasına başlanacak. Kamulaştırmada da hiçbir vatandaşın mağdur olmaması için hassasiyet gösterildiği belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık