Advert

Kullukçu: Saatcı’ya dur diyeceğiz

CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, “Fethiyespor’u kendisinin yapmış olduğu yetkisiz ihalelerle çıkmaza sokarak, oluşan mağduriyeti başkalarına mal etmeye çalışmaktadır.” dedi.

Kullukçu: Saatcı’ya dur diyeceğiz
Kullukçu: Saatcı’ya dur diyeceğiz Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 4311 kez okundu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü düzenlenen gecede, 2014 yerel seçimlerinde büyükşehirde Osman Gürün’e oy verdiğini yineleyen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın büyükşehir yasasını ve büyükşehir yönetimini eleştirerek, “2019’a 14 ay kaldı. 14 ay sonra bu Fethiye sokaklarından, ‘Ben CHP’ye oy istiyorum’ nasıl diyeceksiniz?” sözlerine CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu’dan cevap geldi. Kullukçu; “14 ay sonra Fethiye sokaklarında oy isterken söyleyecek daha çok sözümüzün olduğu da zamanı gelince görülecektir.” dedi.

“Kendi siyasi geleceği ve emelleri uğruna Fethiyelilik, Beşkazalılık üzerinden siyasi demagoji yaparak aslında Fethiyelilik, Fethiyespor ve Beşkazalılık kavramlarını istismar etmektedir.” Diyen ve Fethiyespor’un da yanında olduklarını söyleyen Kullukçu, “Fethiyespor’u kendisinin yapmış olduğu yetkisiz ihalelerle çıkmaza sokarak, oluşan mağduriyeti başkalarına mal etmeye çalışmaktadır.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu; Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gecesindeki açıklamasına sert karşılık verdi. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ile CHP Muğla Büyük Şehir Belediye başkanlığı ve CHP Fethiye İlçe Başkanlığı arasındaki tansiyon yükselmeye başladı.

SİYASİ DEMAGOJİ YAPIYOR

“Yıllardır Fethiye’yi demir yumruk ile otoriter bir şekilde yöneten Sayın Saatcı’ya dur diyeceğiz” diyen Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu,  “Sayın Behçet Saatçı’nın basınımıza yapmış olduğu açıklamaları CHP olarak takip ettik. Açıklamasında “Gücü elinde tutanın maalesef siyasi partisi olmuyor. Güç bende ise kral benim, padişah benim anlayışı egemen kılınıyor”   ifadesini kullanmış olduğunu büyük bir şaşkınlıkla gördük. Yaklaşık 19 yıldır Fethiye Belediye Başkanlığını işte bu anlayışla yöneten Behçet Saatcı’nın CHP’yi hedef almasının gerekçesi kendi siyaset yapma biçiminin açık bir örneğidir.

Kendi siyasi geleceği ve emelleri uğruna Fethiyelilik, Beşkazalılık üzerinden siyasi demagoji yaparak aslında Fethiyelilik, Fethiyespor ve Beşkazalılık kavramlarını istismar etmektedir. Kendisini Fethiye ile özdeşleştirerek “Behçet Saatcı’ya karşı olmak Fethiye’ye karşı olmaktır” anlayışını bir algı yönetimi olarak ısrarla sürdürmektedir” dedi.

YETKİSİZ, HUKUKA AYKIRI İHALELER..

Çeşitli iddialarda bulunan CHP ilçe başkanı Kullukçu  “Sayın Saatcı;  Fethiyespor’u kendisinin yapmış olduğu yetkisiz ihalelerle çıkmaza sokarak, oluşan mağduriyeti başkalarına mal etmeye çalışmaktadır. Biz CHP olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Fethiyespor’u bir araya getirdik. Fakat Fethiyespor kulübü hukuka aykırı ihaleler sürecinin içine çekilmiş ve bugünlere gelinmiştir. Evet Fethiyespor hepimizin, tüm Fethiyelilerin ortak değeridir. Ancak Behçet Saatçı Fethiyespor üzerindeki vesayetini sonlandırmadıkça ve kulübü siyasi çıkarları için kullanma anlayışını sürdürdükçe bizim çabalarımız da sonuçsuz kalmaktadır. Umarız bu yaklaşımdan dönülür. CHP ilçe örgütü olarak Fethiyespor’a maddi ve manevi destek için çabalarımızı sürdüreceğimizden kimsenin kuşkusu olmamalıdır. 14 ay sonra Fethiye sokaklarında oy isterken söyleyecek daha çok sözümüzün olduğu da zamanı gelince görülecektir. Yıllardır Fethiye’yi demir yumruk ile otoriter bir şekilde yöneten Sayın Saatçı’ya dur diyecek halkçı belediyecilik anlayışı Fethiye Belediyesi’nde mutlaka iktidar olacaktır.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık