Advert

Esnaf Hastanesi satılıyor iddialarını değerlendirdi

Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefaret Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu, Esnaf Hastanesi’nin satışının söz konusu olmadığını, söylentilerin asılsız, hastanenin % 83’ünün esnafın olduğunu söyledi.

Esnaf Hastanesi satılıyor iddialarını değerlendirdi
Esnaf Hastanesi satılıyor iddialarını değerlendirdi Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 4756 kez okundu.

Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefaret Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu, Fethiye Esnaf Hastanesi’nin eski yerine yaşlı bakım merkezi projesi başlatıldığını ancak buranın yeterli büyüklükte olmaması nedeniyle burayı satıp, daha geniş bir alanda projeyi başlatacaklarını söyledi.

Başoğlu, kooperatiflerinden kredi almak isteyenlerin bir başka şirkete ortak olmaması gerektiğini de belirterek, “aranızda bu şekilde esnaf varsa ortaklıklarınızı çocuklarınıza devrederek ancak bizden esnaf kredisi alabilirsiniz” dedi.

“ESNAF HASTANESİNİN YÜZDE 83’Ü ESNAFLARINDIR”

Fethiye Esnaf Hastanesi’nin doktorlara satıldığı yönünde söylentiler yer aldığını ifade eden Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefaret Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu, “Olur almadan biz hiçbir şey yapamayız. Böyle genel kurullarda Esnaf Hastanesini satalım diye karar aldık mı? Hayır. Almadıysak bu hastaneye ölünceye kadar biz de gideriz bizden sonra da aksi bir karar alınmadığı sürece kimse satamaz ve kimseye de devredilemez. Bu hastanenin yüzde 83’ü esnaf kurulumuzundur. Artık bunu bir daha hiç gündeme sohbet hattı almayalım. Bu hastanemiz her zaman bizimdir. Hastanemiz büyüdükçe, kar ettikçe, borçlarından kurtuldukça burada verilen hizmetlerden siz üyelerimize daha fazla ucuzluk daha fazla kaliteyi iletmeye çalışıyoruz. Ama biz buraya 145 bin lira sermaye ile başladık arkadaşlar.  Ve çoğu arkadaşımız evlerini ipotek ederek kredi çekti. En son çektiğimiz kredi de esnaf odamız binasını ipotek ettirdi. O binanın ipotek edilirken Odalar birliğimiz düşünmeden ‘verin’ dedi. Bunların hepsi sorumluluk ister. Biz bu kadar riske girerek bunu başardık, öyle kolay kolay kimseye bırakmayız. Daha çok büyükçe bunu tamamen sizin hizmetinize yansıtacağız” dedi.

 

“YAŞLI BAKIM MERKEZİ PLANLADIK”

Tuzla Mahallesi’ndeki eski Esnaf Hastanesi’nin yerinin satılığa çıktığını belirten Başoğlu; “Esnaf Hastanemizin yerini yıktık. Buraya yaşlı bakım merkezi yapmayı düşündük. Bunun projelerini çizdirdik. Olurunu aldık, imar değişikliğini yaptırdık sonra bir baktık ki bizim yaptırdığımız bu küçük alanda yapacağımız yaşlı bakım merkezi çok küçük kalıyor. Bahçesi, gezilecek alanı yok. Sadece otel gibi odaya girip yatılacak. Başka bir faaliyeti olmayacak. Oysa yaşlıların yaşamak için bahçeye ihtiyacı var. Oyun, spor, gibi çeşitli salonların olması lazım. Bu alan bütün bunların olmasına yetmedi. O yüzden burayı satıp, borçlarımızı kapatıp, geriye kalan parayla yaşlı bakım merkezimi daha geniş alana yapalım dedik. Ve orayı satılığa çıkardık. Bununla ilgili çeşitli çalışmalarımız var. Bunun müjdesini yakında sizlere vereceğiz” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık