Göcekliler en sonunda isyan etti

Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyesi arasında yaşanan anlaşmazlık vatandaşları çileden çıkartıyor. Turizmin göz bebeği Göcek’te paralarını ödedikleri halde 2 aydan beri marinada su alamadıklarını söyleyen yat, tekne ve motoryatların sahipleri ve kaptanları isyan ederek, ‘Suyun içinde susuz kaldık’ dediler.

Göcekliler en sonunda isyan etti
Göcekliler en sonunda isyan etti Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3865 kez okundu.

Eşsiz koyları ve adalarıyla Dünya ve Türkiye turizminin en gözde merkezleri arasında gösterilen Göcek’te milyonlarca liralık yerli ve yabancılara ait yat, tekne ve motoryatların bağlandığı marinaya 2 aydan beri su verilmiyor.  Yat, tekne ve motoryatların sahipleri ve kaptanları su ihtiyaçlarını tankerle sağlıyor. Su sayacı Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından mühürlenince susuz kalan yat, tekne ve motoryatların sahipleri ve kaptanları isyan ederek, sorunun bir an önce çözülmesini istediler.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Fethiye Belediyesi arasında yaşanan sorunlara bir yenisi daha eklendi. Fethiye’nin Göcek Mahallesi’nde belediyeye ait “Beton ve tahta marina” olarak bilinen marinada milyonlarca liralık yat, tekne, motoryatlar susuz kaldı. Tekne sahibi Erhan Kavlakoğlu, kaptanlar Volkan Oduncu, Mustafa Kara, Mahmut Doğan, Levent Şahin marina üzerinde toplanarak Batı Akdeniz Gazetesi’ne açıklamada bulundular.

Fethiye Belediyesi’ne günlük metrekara başına 8 TL bağlama ücreti, ton başına da 15 TL su ücreti ödediklerini söyleyen kaptanlar, Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Fethiye Belediyesi arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle 2 aydan beri marinada su alamadıklarını söylediler. Turdan gelen, ya da Göcek’e gelen yat, tekne ve motoryatların su ve kumanya almak için de marinaya geldiklerini, ancak su alamadıkları için çok şaşırdıklarını söyleyen kaptanlar, “Göcek için çok kötü bir olay” dediler. Özellikle yabancı kaptan ve tekne sahiplerinin bu konuya çok şaşırdıklarını ve mağdur olduklarını söyleyen kaptanlar, bir an önce Fethiye Belediyesi ile Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin anlaşarak sorunu çözmelerini istediler.  Su ihtiyaçlarını tankerlerden karşıladıklarını söyleyen kaptanlar, “Suyun ortasında susuz kaldık” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık