Advert

Hollanda'da Fethiye'ye yoğun ilgi

Fethiye’nin FTSO iştiraki FGB tarafından tanıtıldığı Hollanda’nın Utrecht kentinde düzenlenen Vakantiebeurs Turizm Fuarı 48. kez kapılarını açtı. Türkiye fuarda, 652 metrekarelik bir alanda destinasyon odaklı tanıtım yapıyor. Fuarın ilk günü Fethiye’ye özellikle Ölüdeniz’e büyük ilgi oldu.

Hollanda'da Fethiye'ye yoğun ilgi
Hollanda'da Fethiye'ye yoğun ilgi Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2527 kez okundu.

10-14 Ocak 2018 tarihlerinde Hollanda’da düzenlenen Avrupa’nın önemli turizm fuarlarından Utrecht Fuarı dün başladı.  Fuarın ilk günü izlenimlerini Batı Akdeniz’e anlatan FTSO Başkanı Akif Arıcan, “Standımızın önü çok kalabalık oluyor. Dolup taşıyor. Hollanda’da 2018 turizmi çok iyi gözüküyor. Getirdiğimiz ürünler çok ilgi gördü. Ölüdeniz fotoğrafı çok ilgi gördü. Eğer talebe göre getirdiğimiz materyalleri dağıtsak neredeyse ilk gün bitecek. Fuar 14 Ocak Pazar günü bitiyor. Bu nedenle materyalleri o güne kadar yetirmeye çalışacağız.” Dedi.

Halklar arasında hiçbir sorun yok

Geçtiğimiz yıl Türkiye-Hollanda arasında yaşanan sorunun halklar arasında hiç yaşanmadığının altını çizen Başkan Arıcan, Fethiye’de evi olan, daha önce Fethiye’ye tatile gelen çok sayıdaki Hollandalının standa gelerek ilgi gösterdiklerini söyleyen Başkan Arıcan, “Halklar arasında iyi bir iletişim var. Gelen birkaç kişi Fethiye’de evi olduğunu, Türkiye’de Fethiye’de yaşamaktan çok mutlu olduklarını söylediler. Bu ilgi de gösteriyor ki bu yıl Hollandalılar Fethiye’ye gelecek.” Şeklinde konuştu.

2018’de Dalaman’a % 27 artış var

YDA Dalaman Havalimanı Müdürü Hamdi Güveç ile sohbet ettiklerini, onun da çok mutlu ve 2018’den umutlu olduğunu söyleyen FTSO Başkanı Arıcan, “Hamdi Bey ile sohbet ettik. İngiliz ve Rus ağırlıklı 2018 için geçen yıla göre charter seferlerinde %27 artış olduğunu söyledi. Hollanda’dan da ciddi talep olduğunu belirtti. Bir haber daha beklediklerini eğer o anlaşma da yapılırsa artışın % 30’lara çıkabileceğini söyledi Hamdi Bey. Bu Dalaman bölgesi için çok ciddi bir artış ve çok mutlu edici bir haber.” dedi.

Arıcan: “Bölgemizi tüm değerleri ile birlikte tanıtıyoruz”

Başkanı Akif Arıcan, “Fuarda yerimizi alıp Fethiye’mizi en iyi şekilde tanıtıyoruz. Fethiye’yi Ölüdeniz, Kaya Köyü, Çalış, Saklıkent gibi bütün değerleri ile birlikte tanıtıyoruz. 2018’in 2015 yılından daha iyi olması yönünde beklentiler var. Umarız turizmde hak ettiğimiz yere geliriz.” dedi.

Kişi başı milli gelir 50 bin Dolar

Hollanda’da kişi başına düşen milli gelir yaklaşık 50.000 $ civarında olup harcama kapasitesi yüksek ülkeler arasında yer alıyor. Yıllık 12 – 13 milyar $ dış̧ seyahat harcaması olan ülkede Türkiye olarak son 7-8 yılda hem turist sayısı hem de gelir anlamında büyük kayıplar yaşandı. Fuarın ilk günü Hollandalıların Türkiye’ye ve bölgemize bakışının çok olumlu olduğunu söyleyen Başkan Arıcan, “Hollanda Fethiye için önemli bir pazar. Milli geliri yüksek olan bir ülke ve seyahat etmeyi, harcama yapmayı seven bir millet. Avrupa’dan, Hollanda’dan gelecek her bir turist bizim için önemli. Biz de bunun bilincindeyiz ve çalışmalarımız bu yönde.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık