Advert

Seydikemer heyeti Ankara’dan mutlu dönüyor

Ankara’da temaslarını sürdüren Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Ak Parti İlçe Başkanı Salih Gümüş, İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Seydikemer İlçe Koordinatörü Osman Koyuncu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ardından dün de Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile görüştüler.

Seydikemer heyeti Ankara’dan mutlu dönüyor
Seydikemer heyeti Ankara’dan mutlu dönüyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2545 kez okundu.

Ankara’da temaslarını sürdüren Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Ak Parti İlçe Başkanı Salih Gümüş, İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Seydikemer İlçe Koordinatörü Osman Koyuncu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ardından dün de Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile görüştüler. Seydikemer’e yapılacak hastanenin sözünü alan heyet adına müjdeyi İlçe Başkanı Gümüş sosyal medya üzerinden verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Seydikemer Hükümet Konağı’nın yapımını görüştüklerini, küçük bir plan tadilatının ardından inşaata başlanacağını müjdeleyen AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş, Seydikemer’de yapılması planlanan Devlet Hastanesi için de Sağlık Bakanlığı’ndan görevli yetkililerin Seydikemer’de incelemelerde bulunacağını belirtti. Başkan Gümüş, uygun yer bulunduğu takdirde Seydikemer Devlet Hastanesi’nin 3 ay içerisinde ihale aşamasına gelineceğini belirtti.

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, AK Parti İlçe Başkanı Salih Gümüş ve beraberindekiler Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ı ziyaret etti.

Ankara’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan sonra Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile de görüşen Seydikemer heyeti Ankara’dan mutlu dönüyor. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan görüşmesinin ardından AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş, Facebook’tan yaptığı paylaşımda: “Bugün mesaimize Seydikemer ve Yatağan İlçe Başkanlarımız ve Belediye Başkanlarımız ile beraber Sağlık Bakanımız ile başladık. Süreci takip ettiğimiz Yatağan ve Marmaris Devlet Hastanelerinin ihalesi Aralık ayı ortasından sonra yapılacaktır. Marmaris ve Yatağanlı hemşehrilerimize hayırlı olsun…

Seydikemer halkımıza sözümüz olan Devlet Hastanesi için, Sağlık bakanımızın talimatı doğrultusunda bakanlık yetkilileri, bu hafta içinde Seydikemer merkezde gösterdiğimiz yerleri inceleyerek, uygun yeri Bakanlığa bildirecekler. 3 ay içerisinde ihale sürecinin başlayacağı bilgisi verildi. 200 yataklı bölge hastanesi ayarında olacak Seydikemer Devlet Hastanemiz için 2018 Yılı Haziran ayı içerisinde temel atmış olacağız. Seydikemer ve Muğlalı hemşehrilerimize hayırlı olsun..

Yeni hizmet vermeye başlayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanemizin Anjiyo Merkezi ve Onkoloji Merkezimizin eksikliklerinin en kısa sürede tamamlanması talimatını veren Bakanımıza Muğlalı hemşehrilerim adına teşekkür ederim. Menteşe ilçemizde eski hastane yerinin deprem yönetmeliğine uygunluğu kontrol edilip, 2019 yılında butik hastane yapılacak şekilde çalışma yapılması yönünde görüş birliğine varıldı. Menteşe ilçemize butik bir hastane kazandırmak için, süreci yakından takip edeceğiz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık