Advert

MHP hep vardı ve hep var olacaktır

MHP Fethiye İlçe Başkanı Cengiz Çay, yeni kurulan parti, 2019 seçimleri ve Türkiye’nin 2023 vizyonu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.

MHP hep vardı ve hep var olacaktır
MHP hep vardı ve hep var olacaktır Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2813 kez okundu.

2019 seçimlerini ve 2023’ü çok önemsediklerini söyleyen Başkan Cengiz Çay, “2023 devletin tamamen ayağa kalktığı, kutup başı olmaya hazırlandığı yıl olması lazım. Ondan sonra dünyaya hükmetmeye başladığı yıllar olması lazım. Zaten sistem bunu bildiği için bizimle uğraşıyor. Türkiye Cumhuriyeti ile uğraşıyor. Bu devletin harcı olan Milliyetçi Hareket Partisi’ni yok etmeye çalışıyor.” dedi.

 

MHP HEP VARDIR VE VAR OLACAKTIR

MHP Fethiye İlçe Başkanı Cengiz Çay, yaptığı açıklamada, “Bir kişiyi dahi partimizden kaybetmek istemeyiz. Ama gidenler olabilir. Daha önce de Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu parti kurdu ayrılanlar oldu, Tuğrul Türkeş parti kurdu ayrılanlar oldu. Ben bu dönemlerde ilçe başkanıydım. Rahmetli Başbuğumuz hayatını kaybettiğinde de ilçe başkanıydım Bu tür travmaları geçmişte de yaşadık. Ama ben bu tür konulara karşı tecrübeliyim. Bu yeni bir olay değil. Şimdi de daha önce birlikte siyaset yaptığımız bazı arkadaşlarımız ayrıldı. Demokratik bir haktır, bunun sadece bize zararı olmaz. Marjinal bir parti mi olacak, yoksa bir oy potansiyeli olacak mı zaman gösterecek.  Ama dün olduğu gibi ülkemiz için MHP yani Milliyetçi Hareket Partisi hep vardır ve var olacaktır.” dedi.

 

2019 VURGUSU YAPTI

MHP Fethiye İlçe Başkanı Cengiz Çay, “2019 seçimleri bizim için çok önemli. Bizim için, ülkemiz için çok önemli. Türkiye için, Türkiye Cumhuriyeti için, Türk milleti için çok önemli. Burada siyaset çok önemli değil. Yani MHP iktidar olmuş, AKP iktidar olmuş, CHP iktidar olmuş gözüyle bakmamak lazım. Çünkü 2019’un ardından 2023 cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü geliyor. Türkiye’nin buna hazırlanması lazım. Bugün bazı sıkıntılar neden çıkıyor? Türkiye Cumhuriyeti çok güçlü olmalı. Onun için biz 2023’ü çok önemsiyoruz.  2023 devletin tamamen ayağa kalktığı, kutup başı olmaya hazırlandığı yıl olması lazım. Ondan sonra dünyaya hükmetmeye başladığı yıllar olması lazım. Zaten sistem bunu bildiği için bizimle uğraşıyor. Türkiye Cumhuriyeti ile uğraşıyor. Bu devletin harcı olan Milliyetçi Hareket Partisi’ni yok etmeye çalışıyor.

Türkiye’mizin çok sağlam zemin üzerine oturması, ufak hesaplar yaparak devletimize zarar vermememiz lazım. 2019 yılı bence uzlaşı, hoşgörü yılı olmak mecburiyetinde. 2019’da iktidar gelmek için % 51 gerekli. O nedenle uzlaşı yılı olmak zorunda. İnsanları ayrıştırmayacaklar, uzlaştıracaklar. Bu da 2023’e giden yol için önemlidir” dedi.

 

BİZ TÜRK MİLLETİNE KOLTUK DEĞNEĞİ OLDUK

MHP’nin son politikaları hakkında da bilgi veren Başkan Cengiz Çay, “Bize diyorlar ki siz AKP’ye koltuk değneği oldunuz, şu oldunuz bu oldunuz. Biz AKP’ye ya da başkasına koltuk değneği falan olmadık. Biz Türk milletine koltuk değneği olduk. Biz Türk milleti için varız. Yeni kurulan parti de siyasi yaşantımızda bizim için “a” partisi neyse o da aynıdır. Seçim meydanlarında onlar da biz de seçim programlarını anlatacağız. Tercihi vatandaşımız yapacak.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık