Advert

Polis ve zabıta ortak denetim yaptı

Polis ve zabıta vatandaştan gelen şikayetleri değerlendirdi ve Oyuktepe’nın etrafında bulunan koylar bölgesi diye bilinen bölgede denetim başlattı.

Polis ve zabıta ortak denetim yaptı
Polis ve zabıta ortak denetim yaptı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 4937 kez okundu.

Fethiye’nin batısında, merkezden yaklaşık 4 km uzaklıkta;  yarımada şeklinde olan Aksazlar, Samanlık, Kuleli ve Boncuklu koyları yol bölgesinde yol kenarlarına park etmek suretiyle bazı vatandaşlar tarafından içki içilmesini önlemek ve yüksek sesle müzik dinleyerek, çevreyi kirletenlere karşı yeni bir uygulama başlatıldı. Önceki gece ilk defa başlatılan uygulamanın Aşıklar Yolu’nda olduğu gibi sürekli olarak devam edeceği belirtildi.

Yapılan uygulamada;  Fethiye Trafik Denetleme Ekipleri tarafından 38 araç kontrol edilerek alkollü olduğu saptanan 4 araç sürücüsünün ehliyetine el konuldu.

Edinilen bilgiye göre; uzun süredir vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendiren Fethiye Kaymakamlığı, Fethiye Emniyet Müdürlüğü ve Fethiye Belediyesi; özellikle gece saatlerinde bazı vatandaşların bu bölgede; toplumun huzuruna bozan davranışların artması üzerine harekete geçti.  Vatandaşlardan yapılan şikayetler üzerine özellikle bu bölgede; Yol kenarlarında sürekli olarak içki içilmesi, yüksek sesle müzik dinlenmesi, içilen şişelerin ve çöplerin yollara bırakılması, sabaha  kadar süren  bağrışlar ve naraların atılması gibi toplumun huzuruna bozan davranışlar  olduğu tespit edildi. Bu ve benzeri olayları önlemek amacıyla yarım adadaki koylar bölgesinde uygulama ve kontrollerin sürekli olarak devam edeceği belirtildi. (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık