Kasım ayı meclis toplantısı yapıldı

5 gündem maddesinin görüşüldüğü Fethiye Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı Ekim ayı meclis toplantısının karar özetinin okunmasıyla başladı. Oy birliğiyle kabul edilen gündem maddeleri görüşülerek; Fethiye Belediyesi meclisi tarafından karara bağlandı.

Kasım ayı meclis toplantısı yapıldı
Kasım ayı meclis toplantısı yapıldı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1267 kez okundu.

Fethiye’deki mahalle sınırlarının belirlenmesi ile ilgili 2. Madde meclis üyeleri tarafından görüşülerek; komisyonun isteği üzerine imar komisyonuna meclis tarafından bir ay daha çalışma süresi verildi. Fethiye’deki mahalle sınırları çalışması ile ilgili olarak Fethiye Belediyesi İmar Müdürü Güzide Duran tarafından konu ile ilgili meclis üyelerine bilgi verildi. Mahalle sınırlarının belirlenmesi çalışması ile ilgili konuşma yapan imar komisyonu başkanı Zafer Doğan; Fethiye’de ki mahalle sınırlarının çoğunun belirlendiği ve sadece Sahil Koru ile İncirköy mahallelerinin anlaşamadığını ifade etti.

Bu sorunun çözülmesi için oy birliğiyle komisyona 1 ay daha süre verildi. İnlice Hacıbucağı mevkiindeki bir parselin Muğla İl Tarım Müdürlüğü tarafından tarım arazisi kapsamından çıkarılması ile ilgili imar plan değişikliklerinin kapsayan 3. Gündem Maddesi de; meclis üyeleri tarafından uzun bir süre konuşulduktan sonra ilgili komisyona gönderildi. Bozyer mahallesinde artık kullanılamaz hale gelen mevcut ilkokulun yerine yenisinin yapılması ve ayrıca yanına bir ortaokul da yapılması ile ilgili imar değişikliğini içeren gündemin 4. Maddesi de; görüşülerek karara bağlandı ve gerekli izinler Fethiye Belediyesi Meclisinden anında çıktı. Kasım ayı meclis toplantısına başkanlık yapan meclis üyesi Halil Doğan meclis toplantısına 10 dakikalığına ara vererek konuyu anında imar komisyonuna gönderdi. Kamu yararını içeren bu madde de;  komisyonda görüşüldükten sonra meclise sunularak çözüme kavuştu. Kira süreleri biten Fethiye Belediyesine ait işyerlerinin kiraya verilme sürelerini içeren  gündemin son maddesi de;  meclis üyeleri tarafından görüşülerek karara bağlandı. 6 tanesi Göcek’te olmak üzere  ve diğer 6 tanesi de Fethiye’nin çeşitli yerlerinde olan bu işyerleri 10 yıllığına kiraya verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.(Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık