Advert

Kopan bacağı Fethiye’de dikildi

35 yaşındaki Fatma Aytekin’in geçirdiği trafik kazası sonucu kopan bacağı, Fethiye’de özel bir hastanede yapılan ameliyatla yerine dikildi.

Kopan bacağı Fethiye’de dikildi
Kopan bacağı Fethiye’de dikildi Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3055 kez okundu.

Trafik kazasında kopan Fatma Aytekin’in sol bacağını Fethiye’de ortopedi dalındaki başarılarıyla bilinen Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Dr. Osman Kurtuluş ve 5 kişilik ekip arkadaşları tarafından 4 saat süren operasyonla yerine dikildi.

Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Dr. Osman Kurtuluş, başarılı geçen operasyonla ilgili, “Aytekin’in sol bacağının kazada aldığı darbeyle diz altı bölgesinden komple kesilmiş sallanır şekilde acil servise gelmiş. Hastaneye geldiğinde Aytekin’in kan kaybı olmuş. Bacağını da sadece küçük bir deri parçası tutuyordu. Damarlar kopmuş kemiği paramparça olmuştu. Bu durumlarda ya bacak kesilir ya da o bacağa şans verilir. Çok kötüydü kaza yeni olduğu için onu hemen ameliyata aldık. Kan taşıyan atardamar ve toplardamarların koptuğunu gördük. Öncelikle bacağın aşağı kısmına kan taşınması için damarları birleştirdik ve kan dolaşımı sağladık. Ameliyat çok başarılı geçti. Derisinde açıklık kaldı ancak o plastik cerrahi bir operasyon ile kapatılabilir. Operasyonu tamamladık ancak ameliyat sonrası önemliydi. Bundan dolayı ameliyattan sonra hastayı Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk ettik. Her gün kendisiyle görüşüyoruz. Kan dolaşımında bir sıkıntı yok ve hastamızın sağlığı iyiye gidiyor. Verdiği destekler ve hastanın takibi için Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Burak Can Debboylu’ya çok teşekkür ediyoruz”.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık