Advert

Bağbozumu ve bereket yemeği düzenlendi

Seydikemer’in Arsa Mahallesi’nde Geleneksel 2. Bağbozumu Şenliği yapıldı. Şenlikte Köyün geleneksel Bereket Yemeği de verildi.

Bağbozumu ve bereket yemeği düzenlendi
Bağbozumu ve bereket yemeği düzenlendi Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1555 kez okundu.

İl Müdür Vekili Enver Aydın, Seydikemer’in üzüm ve meyvecilikteki kaliteli üretimine değinerek üretim miktarlarına vurgu yaptı. Şenliğin hem ilçe hem mahalle açısından ürünlerin kalite ve  lezzetine dikkat çekmek açısından önemli olduğunu söyledi. Çiftçinin bayramı olan böyle etkinlik ve teşvik müsabakalarının tanıtımda önemine değindi.

Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu da konuşmasında bereketli topraklara sahip bölgenin doğa güzelliğine de sahip olduğunu söyledi. Bu bereketli toprakların sunduğu nimetler ve bu güzellikler için şükür etmek gerektiğini söyleyerek şenliğin hayırlı olmasını, bereket yemeğinin bölgeye bereket getirmesini, kazançlarının bol ve hayırlı olmasını diledi. Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

En iyi elma  ve en iyi üzüm yarışmasının yapıldığı şenlikte üzümde Emre Çot’a ait üzüm birinci olurken, elmada ise Recep Pallavuş’a ait elma birinci oldu.  Dereceye girenler ile birlikte tüm yarışmacılara çeşitli hediyeler verildi. Üretici ve çocuklarla şenlik kapsamında çeşitli etkinlikler yapıldı. Bir yandan da üzümü ile meşhur olan Arsalılar pekmez kaynatarak pekmez yapımını gösterdi. Yemek duasıyla başlayan bereket yemeği şenlik ile son buldu.

Bağbozumuna; Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu başta olmak üzere Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Enver Aydın, İlçe Müdürü Engin Maraşlı ile Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz,  Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş ile Fethiye-Seydikemer Süt Birliği Başkanı Turgut Tokmak ve vatandaşlar katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık