Fetö'den kaç kişi tutuklandı?

Muğla Valiliği OHAL Bürosu, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile Mücadele hakkında son verileri kamuoyu ile paylaştı. İl genelinde toplam 2.529 kişi hakkında adli ve idari işlem yapıldığı, 1.474 şahsın yakalandığı bunlardan 619 şahsın tutuklu, 557 şahsın Adli Kontrol, 241 şahsın serbest, 57 şahsın başka illere sevk edildiği belirtildi.

Fetö'den kaç kişi tutuklandı?
Fetö'den kaç kişi tutuklandı? Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 5120 kez okundu.

Muğla Valiliği OHAL Bürosu’ndan yapılan açıklama şöyle: “15 Temmuz 2016 tarihinden günümüze kadar İlimiz Muğla genelinde darbeci, bölücü, yıkıcı ve dini istismar eden terör örgütlerine yönelik operasyonel çalışmalara kesintisiz devam edilmektedir.

Sürdürülen çalışmalar kapsamında FETÖ/PDY Terör Örgütü üst düzey yöneticileri, bu örgüte üye olanlar, örgüt adına faaliyette bulunanalar, finansman sağlayan, yardım yataklık eden işadamları, siviller ve Kamu Personellerine yönelik yapılan operasyonlarda;

İlimizde toplam 2.529 kişi hakkında adli ve idari işlem yapılmıştır.

1.474 şahıs yakalanmış, bunlardan 619 şahıs Tutuklu, 557 şahıs Adli Kontrol, 241 Serbest, 57 şahıs başka illere sevk edilmiştir.

FETÖ/PDY, PKK/KCK ve Diğer Terör Örgütleri ile iltisaklı olduğundan hareketle Kanun Hükmünde Kararname ile görevden ihraç edilen ve uzaklaştırılan Kamu Personelinden;

755 Personel İhraç edilmiş,

300 Personel Görevden Uzaklaştırılmıştır.

Ayrıca İlimizde;

14 Okul, 21 Yurt, 9 Dernek, 5 Sendika, 8 Dershane, 19 Verici İstasyonu, 1 Ajans, 2 Kurs,  1 Gazete’ ye kapatılma ve idari tedbir kararı uygulanmıştır.

Bununla birlikte aynı süreçte PKK/KCK, DAEŞ ve DHKPC Terör Örgütlerine yönelik sürdürülen çalışmalarda;

PKK/KCK Terör Örgütünden 72 şahıs yakalanmış, bu şahıslardan 17 şahıs Tutuklu, 11 şahıs Adli Kontrol, 2 şahıs firar, 42 şahıs Serbest bırakılmış, 1 El Bombası, 13Kg Jel patlayıcı madde ve yaşam malzemeleri ele geçirilmiştir.

DAEŞ Terör Örgütünden 18 şahıs yakalanmış ve adli işlemleri sonucu 2 şahıs Tutuklanmış 15 yabancı uyruklu şahıs sınır dışı edilmiş, 1 şahıs serbest bırakılmıştır.

DHKP-C Terör Örgütünden 3 şahıs yakalanmış ve adli işlemler sonucu tutuklanmıştır.

Birleşik Güçler Terör Örgütü’nden 2 şahıs yakalanmış, adli işlemler sonucu tutuklanmıştır.

İlimizde kamu düzeninin korunması, asayiş ve huzurun temini ile vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için her türlü terör örgütleriyle mücadelemiz devam etmekte olup, operasyonel çalışmalarımız aralıksız sürdürülmektedir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık