Göcek Tüneli için 70 bin imza toplandı

Fethiye ile Dalaman’ı birbirine bağlayan 950 metre uzunluğundaki ve Türkiye’nin ilk ve tek geçişi ücretli tüneli olan Göcek Tüneli’nde geçişlerinin ücretsiz olması için Vatan Partisi Fethiye, Ortaca ve Köyceğiz’de 70 bin imza topladı.

Göcek Tüneli için 70 bin imza toplandı
Göcek Tüneli için 70 bin imza toplandı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 4563 kez okundu.

Muğla – Antalya Karayolu üzerinde bulunan ve Türkiye’nin tek geçiş ücretli tüneli olarak bilinen Göcek tünelinden geçişlerin zamlanması tepkileri de beraberinde getirdi. Geçtiğimiz günlerde internette, “change.org” üzerinden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Göcek Tüneli işletmecisi firma ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nü muhatap alan, ‘Göcek Tüneli Ücretsiz’ olmalı, ‘Biri Bu Soyguna Dur Demeli’ başlıkları altında imza kampanyası başlatıldı. Bazı vatandaşlar ise ‘Göcek Tüneli Geçiş Ücretlerini Protesto Ediyoruz’ sloganı altında oluşturdukları gruplarda vatandaşları tüneli değil eski yolu kullanmaya başladı. Bunun üzerine Göcek Tüneli’nin ücretsiz olması için imza kampanyası başlatan Vatan Partisi Fethiye, Ortaca ve Köyceğiz’de kısa sürede 70 bin imza topladı.

“Hep birlikte el ele vererek ‘Deli Dumrul’ tünelini halkın tüneli yapacağız” diyen Vatan partisi Fethiye ilçe başkanı Selçuk Selvi gazetecilere yaptığı açıklamada: “Vatan Partisi ülkemizin sorunlarını çözerken aynı zamanda yerel sorunlarımızı da çözerek bölge insanlarımızı refaha kavuşturacak politikalar üretmektedir. Bu doğrultuda sürekli çalışmalar yapmakta ve genel sorunlarda olduğu gibi yerel sorunlarda da önceliklerimizi belirlemekteyiz. Fethiye halkımızla ve esnaflarıyla yaptığımız görüşmelerde anlaşılmıştır ki Göcek Tüneli geçiş ücretleri ve devletimizin yaptığı ikinci tünelin kapalı olması bölgemizin yakıcı sorunu olduğu ortaya çıkmıştır. Vatan Partisi olarak Fethiye, Köyceğiz ve Ortaca İlçe Başkanlıkları harekete geçerek imza kampanyası başlatmıştır, genel merkezimizin hukuk bürosu da konuyla yakından ilgilenmektedir. Yaptığımız imza çalışmalarında gördük ki halkımız oldukça duyarlı ve kısa sürede toplamda 70 bin imza toplanmıştır. Bu dilekçelerimi Ulaştırma Bakanlığımıza yapacağımız bir açıklama ve eylemle teslim edeceğiz. Tüm halkımızı ilerleyen zamanda tarihini duyuracağız eylemde birlik olmaya çağırıyoruz. Hep birlikte el ele vererek ‘’Deli Dumrul’’ tünelini halkın tüneli yapacağız. İkinci Tüneli açacağız, halkımızın sorunlarını teker teker birlikte çözeceğiz. Vatan Partisi halkımızın öncüsü ve parlayan çoban yıldızı olmaya devam edecektir” diye konuştu.

Göcek Tüneli’nden geçiş ücretleri son zamdan sonra birinci sınıf araçlar (otomobil) için 5 lira, ikinci sınıf araçlar için (kamyonet) 7 lira, üçüncü sınıf araçlar (dingilli kamyon) için 10 lira, dördüncü sınıf araçlar (TIR) için 15 lira olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık