Tatilciler Fethiye’ye akın ediyor

Yaklaşık 50 bin yatak kapasiteli Fethiye’de Kurban Bayramı hareketliliği başladı. Tatilciler Fethiye’nin gözde turizm merkezleri olan Ölüdeniz, Çalış ve Göcek’e akın akın gelmeye başladı

Tatilciler Fethiye’ye akın ediyor
Tatilciler Fethiye’ye akın ediyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 4244 kez okundu.

Batı Akdeniz’in eşsiz güzellikteki kıyılarını barındıran Fethiye’de Kurban Bayramı yoğunluğu başladı. Otellerin yüzde 90 doluluğa ulaştığını kaydeden turizmciler, tatile çıkmayı düşünen vatandaşlara rezervasyon yaptırmadan Fethiye’ye gelmemeleri gerektiğini söylediler.

Hükümetin 10 günlük bayram tatili açıklamasının ardından Fethiye’de ciddi bir yoğunluk yaşadıklarını kaydeden FETOB (Fethiye Otelciler Birliği Derneği) Başkanı Bülent Uysal; “Sahil bölgelerindeki otellerimiz yüzde yüz doluluk oranına ulaştı. Çalış, Ölüdeniz ve Göcek bölgesi bayramın birinci gününden itibaren çok ciddi bir yoğunluk yaşayacak. Bazı tesislerimizde hala boş yerlerimiz var. Tatile çıkacak misafirlerimize, Fethiye’ye gelmek isteyen misafirlerimize rezervasyon yaptırmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

Fethiye’de okulların açılacağı tarih olan 18 Eylül’e kadar belli bir doluluğun olduğuna işaret eden Uysal, 18 Eylül’den sonra yerli turistte daralma yaşanacağını kaydetti. Yerli turistlerin bayramdan sonra çok daha ekonomik tatil yapabileceklerine dikkati çeken Uysal; “Bayramdan sonra bölgemizde çok daha ekonomik tatil yapabilme fırsatı olacaktır. Bütçemiz bayramda uygun değil diyenler, bayramdan sonra Fethiye’ye gelsinler. Biz FETOB olarak kendilerine yardımcı da oluruz. Çok daha ekonomik fiyatlara tatil imkanı sunabiliriz” ifadelerini kullandı.

Kurban bayramı nedeniyle alınan 10 günlük tatil kararının turizmciyi rahatlattığını belirten otel işletmecisi Yasin Özdemir; “Ramazan Bayramından önceki durgunluk Ramazan Bayramı ile beraber güzel bir ivme yakaladı. Bu güne kadar da bu ivme devam etti. Kurban Bayramındaki rezervasyon oranlarımızda çok güzel. Ancak cirosal bazda o kadar çok mutlu değiliz ama doluluk yaşamamız bizi bir nebze olsun rahatlatıyor. Ramazan ve Kurban bayramı arası bizi rahatlatan yerli turistlerimiz oldu” dedi.

Haber ve Fotoğraf Hülya Kulalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık