Advert

Eşi ve oğlu Fethiye’den Yunanistan’a kaçarken yakalandı

Fethiye’den zodyak botla Yunanistan’a kaçmak isterken yakalanan FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklanan eski Emniyet Müdürü Anadolu Atayün’ün eşi ve diğer 4 şüpheli sağlık kontrolünden geçirildi.

Eşi ve oğlu Fethiye’den Yunanistan’a kaçarken yakalandı
Eşi ve oğlu Fethiye’den Yunanistan’a kaçarken yakalandı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3427 kez okundu.

Alınan bir istihbaratı değerlendiren Muğla KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, 34 saatlik bir takip sonucunda FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Emniyet Müdürü Anadolu Atayün’ün eşi B.A. ve oğlu B.S.A. ile yine Bursa’da görev yaparken FETÖ üyeliğinden ihraç olmuş eski doktor H.A. ve eşi eczacı S.A.’yı Fethiye’den Yunanistan’a kaçmak üzere Zodyak bota binerken suçüstü yakalanmıştı. Bot kaptanı M.A. ile birlikte diğer 5 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Geniş güvenlik önlemi alındı

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğünde kimlik tespitleri yapılan Anadolu Atayün’ün eşi B.A.ve diğer 4 şüpheli güvenlik önlemleri altında Fethiye Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler daha sonra ifade işlemleri için Fethiye TEM Grup Amirliğine sevk edildi.

Kaptanın göçmen kaçakçılığından kaydı var

Tutuklu eski Emniyet Müdürü Anadolu Atayün’ün eşi B.A.’nın terör örgütünün gizli haberleşme programı ByLock’u kullandığı, bot kaptanı M.A. hakkında ise daha önce göçmen kaçakçılığından işlem yapıldığı öğrenildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık