Ay: En ucuz plaj Çalış Plajı’dır

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, Çalış Plajı’nın ücretsiz olduğunu, isteyen kişilerin şemsiye ve şezlong kiralayabildiklerini belirterek, “En ucuz plaj Çalış Plajı’dır” dedi.

Ay: En ucuz plaj Çalış Plajı’dır
Ay: En ucuz plaj Çalış Plajı’dır Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 10923 kez okundu.

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay  “gün batımı”  terasında yapmış olduğu açıklamada  “İki gün evvel sosyal medyada paylaşılan ve evvelki günde ulusal bir basın kuruluşunun Ege ekinde yayınlanan Çalış Plajı’mızın da  dahil edildiği haberde;  Fethiye’de tüm koylar ile plajların ücretli olduğu belirtilmekte. Çalış Plajı’nın da bu habere dahil edilmesiyle Çalış Plajı’nı işleten sivil toplum kuruluşu olarak bizlere de  cevap hakkı doğmuştur. Çünkü bundan çok rahatsız olduk” dedi.

“Bizler İçin MUÇEV Ve Çevre Şehircilik Bakanlığı çok önemli” diyen Mete Ay “Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği olarak Çalış  plajından sorumlu olan ve bakımını, temizliğini  yapan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Kum kalitesini arttırmak ve carettaların üremelerini koylaştırmak amacıyla sezon öncesi makineler getirerek Çalış plajının  kumunu  defalarca eleme çalışmaları yapıyoruz.  Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa Çalış plajında komple temizlik çalışması yapmaktayız. Her sabah soyunma kabinlerini ve duşlukları suyla yıkamaktayız. Eğer Fethiyeli olma özelliğini koruyan personelimiz bunları yapmasa şu plajın hali ne olurdu” dedi. Bizler için Muçev ve Çevre Şehircilik Bakanlığı çok önemlidir diyen Mete Ay konuşmasında “Eğer bu kuruluşlar olmasaydı; oteller gökdelenlere dönüşmüş, bütün imar planları değişmiş ve belki şu Çalış plajında kum bile bulamayacaktınız. Bizim için bu kuruluşlar önemlidir. Eğer Muçev olmasaydı. Muğla dışından birileri gelip bu plajları ve koyları ele geçiriyordu. Bir gazetemiz sayesinde farkındalık ortaya çıktı ve müsteşarlarımız ile siyasetçilerimiz o gruba koylarımızı ve plajlarımızı vermediler. Bu tür haberler o grubun yaptırdığı haberler olabilir.  Yüksek bir kira ücreti ödüyoruz ve bundan şikayetçi değiliz. Kiramızı ödemek ve elde edilen geliri de; bölgeye hizmete dönüştürmekteyiz. Çünkü; dışarıdan başkalarının gelip burada bir rant sağlamasını istemiyoruz. Diğer koyları ve plajları işletenlerde; Fethiye’nin kuruluşları olup ve bu kuruluşlarda da çoğunlukla Fethiyeliler çalışmaktadır. Onlarda bizler gibi denizimizi ve doğamızı korumakla sorumludurlar. Amacımız Fethiye’mize ve bölgemize faydalı olmaktır. Bu terası kurma sebebimiz bile insanların şu denizi doyasıya seyretmeleri, yaşlıların şurada oturması ve termoslarındaki çaylarını rahatlıkla içmeleridir. Hepsi bedava ve ücretsiz. Tüm vatandaşlarımızı ve misafirlerimizi Çalış plajına bekliyoruz. Dışarıdan bu tür haber yaptıranları esefle kınıyorum” dedi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mete Ay “10 yıl önce Fethiye Belediyesi ve Behçet başkanımız nasıl çalıştırıyorsa;  Çalış plajını da o şekilde çalıştırıyoruz. Fethiye Belediyesi ile bütün halindeyiz. Bu şekilde de çalışmaya devam edeceğiz. Ayrımız ve gayrımız yok. Ben hiçbir zaman Fethiye Belediyesinin ve Behçet başkanın bizlere karşı farklı bir yaklaşımda ve tutumda  bulunacağını düşünmüyorum” dedi.  “En ucuz plaj Çalış plajıdır” diyen Mete Ay “özel bir bilet bastırdık. 7 günlüğüne şemsiye ve şezlong kiralama ücreti ödeyenlere 8. Gün bedava olmaktadır” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık