Advert

Fethiye’de rezervasyonlar patladı

Bakanlar Kurulu kararıyla Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılması Fethiyeli turizmcileri sevindirdi. Kararın açıklanmasının ardından rezervasyonlarda artış olduğu bildirildi. FETOB (Fethiye Otelciler Birliği Derneği) Başkanı Bülent Uysal, tatil için rezervasyon yaptırmayanların ellerini çabuk tutması gerektiğini söyledi.

Fethiye’de rezervasyonlar patladı
Fethiye’de rezervasyonlar patladı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2519 kez okundu.

Bakanlar Kurulu’nda alınan kararla Kurban Bayramı tatili 10 güne çıktı. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’ın, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamanın ardından Fethiye’deki rezervasyonlara patlama yaşandı.

Doğasıyla, kültürel değerleriyle, çeşitli spor aktiviteleriyle tam bir tatil cenneti olan Fethiye, Kurban Bayramında yerli turistlerin akınına uğrayacak. Ağustos ayında otellerin yüzde doksanının dolu olduğu Fethiye’de, Kurban Bayramına 15 gün kala rezervasyonlarda ciddi anlamda artış yaşandığına dikkati çeken FETOB Başkanı Bülent Uysal, tatil için Fethiye’ye gelmek isteyenlerin bir an önce rezervasyonları yaptırmaları gerektiğinin altını çizdi.

Kurban Bayramında bölgedeki tüm otellerin dolacağı işaretini veren Uysal; “Şu anda bile bölgedeki oteller yüzde 90 dolu. Özellikle 2017 yazı Fethiye için yerli pazarda çok ciddi manada artışımız var. Türk müşterilerimiz çok ciddi anlamda tatil için Fethiye’yi tercih etti. Çok güzel bir yaz dönemi geçiriyoruz. Önümüzdeki Kurban Bayramı döneminde de çok az bir yerimizin kaldığını duyuyorum. Özellikle 10 günlük tatil kararının alınmasından itibaren dün akşamdan bu yana rezervasyonlarda çok ciddi bir artış var. Fethiye bölgesine tatile gelmek isteyen tüm misafirlerimizin bir an önce kararlarını verip, rezervasyonlarını yaptırmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Uysal, 2017 yılının Türk turizmi açısından toparlanma yılı olduğunu belirterek; “Geçtiğimiz yıl yaşanılan olumsuzlukların bu yıl yaşanmadığı için 2017 yılını Türk turizmi için toparlanma yılı olarak görüyoruz. Geçtiğimiz yılın kayıplarını bu sene sarabilirsek özellikle yabancı pazarda kaybettiğimiz müşterileri tekrar geri alacağımıza inanıyorum” dedi.

Fethiye’nin tarihiyle, doğasıyla,  turizm aktiviteleriyle dünya harikası bir yer olduğunu belirten Uysal, “Fethiye, Türkiye’nin en güzel tatil yöresi. Tüm misafirlerimizi güvenli, huzurlu bir tatil geçirmesi açısından Fethiye’ye davet ediyoruz” dedi.

Haber Hülya Kulalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık