Advert

Haberlere yansıdı Ölüdeniz'deki localar kaldırıldı. Ya haber yapılmasaydı?

Batı Akdeniz Gazetesi’nde “Bu rezalete kim dur diyecek?” başlığıyla manşetten yayınladığımız ve bazı medyada da yer alan haberler üzerine Ölüdeniz Kumburnu Milli Parkı’ndaki o görüntü ortadan kaldırıldı

Haberlere yansıdı Ölüdeniz'deki localar kaldırıldı. Ya haber yapılmasaydı?
Haberlere yansıdı Ölüdeniz'deki localar kaldırıldı. Ya haber yapılmasaydı? Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 8082 kez okundu.

Kumburnu Milli Parkı’nda denize sıfır konulan loca ve şezlonglardan vatandaşlar rahat bir şekilde denize girmekte zorlanırken, ulusal ve yerel basında çıkan haberler üzerine plajda yer alan 12 loca kaldırıldı.

Güneş Aydeniz Turizm AŞ. Şirketin Müdürü Halil Gören, Ölüdeniz’in dünyanın, Türkiye’nin ve Muğla’nın göz bebeği olduğunu belirtti. Ölüdeniz’in dünyada eşi benzeri olmadığını ifade eden Gören, plajda yenilik yaparken, tatilcilerin, vatandaşların ve turistlerin talepleri doğrultusunda yaptıklarını kaydetti.

Locaların vatandaşların talepleri üzerine plaja yerleştirdiklerini anlatan Gören şunları söyledi: “Vatandaş talep etti yerleştirdik, vatandaşımız eleştirdi kaldırdık. Biz 210 TL ücret istiyorduk ama maddi durumları da göz önünde bulundurup, vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda indirim yapıp durumuna göre ücret alıyorduk. Eleştiriyi biz sadece loca konusunda değil hangi konuda eleştiri alırsak alalım anında, elimizden geldiği ölçülerde hızlı bir şekilde değerlendirip, sonuçlandırmaya çalışıyoruz. Neticede Ölüdeniz hepimizin. Biz buranın çocuğuyuz. Burada yaşıyoruz, vergimizi burada ödüyoruz, buranın tedarikçileriyle çalışıyoruz. Onun için Ölüdeniz’e herkesten çok biz sahip çıkmaya çalışıyoruz.”

Plajda yer alan 12 locanın şu an plaj dışına taşındığına dikkati çeken Gören; “şezlongla loca eş değerdir. Bizim özel beachlerdeki gibi kalıcı bir şeyimizin olması mümkün değil. Biz loca ve şezlongları denize sıfır koymadık. Bunlar taşınabilir, maksimum ağırlığı 170 kilogram olan localardı. Şezlongların ağırlığı 11 kilogram. Yani vatandaş dört tarafından tutup kendisi çekiyor. Ayrıca depremden sonra suyun yükselmesiyle beraber denize yakın görülmüş” diye konuştu.

Haber Hülya Kulalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık