Advert

Seki Barajı inşaatı neden durdu ?

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından 2013 yılında temeli atılan ve 2016 yılında bitirilmesi hedeflenen Boğalar Seki Baraj inşaatı 1,5 yıllık bir çalışmanın ardından durdu ve ne zaman bitirileceği belirsizliğini koruyor.

Seki Barajı inşaatı neden durdu ?
Seki Barajı inşaatı neden durdu ? Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 5430 kez okundu.

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, konuyu bir soru önergesi ile TBMM’ye taşıdı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun cevaplandırması istemiyle verdiği önergesinde Aldan, Seki Barajı inşaatının neden durdurulduğunu ve baraj inşaatının ne zaman bitirileceğini sordu. Aldan’ın Seki Barajı’yla ilgili soru önergesi şöyle:

“Muğla Seydikemer İlçesi Seki Mahallesi’nde sulama amaçlı olarak düşünülen ve bölgemiz tarımı için son derece önemli olan Boğalar Seki Barajı’nın temeli, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından 2013 yılında temeli atılmıştı. 2016 yılında bitirilmesi hedeflenen baraj inşaatı 1,5 yıllık bir çalışmanın ardından durduruldu. Son bir yıldır da inşaatta hiçbir çalışma yürütülmemektedir.

İddialara göre, baraj inşaatının ihalesini kazanan yüklenici firmanın sahibi ortadan kaybolmuş ve baraj inşaatının tamamlanması geleceği belirsiz bir tarihe atılmıştır.

Bu bağlamda;

  • 2016 tarihinde bitirilmesi planlanan Bağalar Seki Barajı’nın inşaatı neden durdurulmuştur?
  • İhaleyi alan müteahhit firmanın inşaatı devam ettirmesi beklenmemektedir. Bu durumda yeni bir ihale yapılması düşünülmekte midir?
  • Bölgemiz tarımı için son derece önemli olan Boğalar Seki Barajı’nın ne zaman tamamlanarak faaliyete geçirileceğine dair belirlenmiş bir takvim var mıdır?”
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık