Saklıkent hem büyülüyor, hem de serinletiyor

Muğla’nın Seydikemer İlçesinde gün ışığının giremeyeceği kadar dar koridorlarıyla her yıl binlerce macera tutkunu turisti ağırlayan Saklıkent Kanyonu, serinlemek isteyenlerin vazgeçilmez adresi.

Saklıkent hem büyülüyor, hem de serinletiyor
Saklıkent hem büyülüyor, hem de serinletiyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3258 kez okundu.

Kayadibi Mahallesi’ndeki Saklıkent Milli Parkı’na gelen turistler, dik yamaçlara, demir çubuklarla tutturulan 200 metrelik köprüyle 18 kilometrelik Saklıkent Kanyonu’nun girişine ulaşıyor. Kanyonun eşsiz güzellikteki doğasına can veren sudan halat yardımıyla geçen turistler, küçüklü büyüklü şelaleler ve dik yamaçlardan oluşan doğal parkurda yolculuğa çıkıyor. Çeşitli sportif aktivitelere de olanak tanıyan Saklıkent Kanyonu, doğal yapısı, akıntılarla şekillenmiş kayalarıyla dikkati çekiyor. Yaz aylarında dahi suyunun sıcaklığı 5 derece civarında olan 18 kilometrelik kanyon serinlemek isteyenlerin vazgeçilmez adresi oluyor.

Yerli ve yabacı maceraperest turistler, gün ışığının giremeyeceği kadar dar ve yüksek kayalıklar arasında ilerleyerek bazı noktalarda bellerine kadar ulaşan sudan geçiyor. Bazı noktalarda da iki yamaç arasında sıkışmış kayaların altından geçiyorlar. Saklıkent Kanyonu, akıntılarla şekillenmiş kayalarıyla ziyaretçilerinde hayranlık uyandırıyor. Zorlu parkuru tamamlayan turistler dönüş yolunda kanyonda doğal olarak oluşan çamur banyolarında keyifli dakikalar geçiriyor.

“Minicik deliklerden gökyüzünü görebiliyor olmak muhteşem”

İstanbul’dan tatil için Kaş’a gelen Esin Ekinci, ilk kez Saklıkent Kanyonu’nu ziyaret ettiğini söyledi.

Kanyonun müthiş bir güzelliği olduğunu ve çok etkilendiklerini anlatan Ekinci, “Kayaların arasından minicik deliklerden gökyüzünü görebiliyor olmak muhteşem. Yazın dayanılmaz sıcaklığında suyun serinliği de çok güzel. Burası bir doğa harikası. Bazı noktalardan geçmekte güçlük çektik. Fakat buradaki insanlar bize el uzattı. Yardımlaşarak kanyonun sonuna kadar gelebildik.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık