Fethiyeliler 15 Temmuz'da sokaklarda olacak

Geçen yıl ellerinde Türk bayraklarıyla cadde ve sokaklara çıkıp meydanları doldurarak darbecilere karşı koyan vatandaşlar, bu yıl da ülke genelindeki demokrasi nöbetleriyle milli iradeye nasıl sahip çıktığı bir kez daha tüm dünyaya gösterecek. Fethiye’de de selalar okunacak, 00.13’te demokrasi nöbeti başlayacak.

Fethiyeliler 15 Temmuz'da sokaklarda olacak
Fethiyeliler 15 Temmuz'da sokaklarda olacak Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 2523 kez okundu.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’de düzenlenen programlarda da 15 Temmuz şehitleri anılacak, “Milli Birlik ve Kardeşlik Yürüyüşleri” yapılacak, demokrasi nöbetleri tutulacak. Geçen yıl ellerinde Türk bayraklarıyla cadde ve sokaklara çıkıp meydanları doldurarak darbecilere karşı koyan vatandaşlar, bu yıl da ülke genelindeki demokrasi nöbetleriyle milli iradeye nasıl sahip çıktığı bir kez daha tüm dünyaya gösterecek.

Muğla’da, 15 Temmuz şehitlerini anma programı kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda saat 10.00’da bisiklet yol yarışı startı verilecek.

Saat 12.00’de ise Türk Cumhuriyetleri ve Filistin’den gelen katılımcı gençlerle şehit ve gazi aileleri ziyaret edilecek. Ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde “15 Temmuz Şehitleri’ni? Anma Demokrasi ve Milli Birlik Konferansı” gerçekleştirilecek.

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konakladığı Grand Yazıcı Turban Otel önünden Marmaris Merkez Halk Plajı’na “Milli Birlik Yürüyüşü yapılacak.

Fethiye’de de 15 Temmuz şehitlerini anma programı kapsamında saat 20.00’dan Özgecan Anıtı Önünden Beşkaza Meydanına kadar vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyecek. Saat 20.30’da Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde İstiklal Marşı okunup saygı duruşunda bulunulacak. Daha sonra şiirler okunacak, Belediye Başkanlığının organizasyonunda Bando Takımı, mehteran, sinevizyon gösterisi ve kahramanlık türküleri dinletisi yapılacak. Ardından müftülük organizasyonu ile Şehitlerimizin ruhu için dualar okunacak.

Saatler 00.13’ü gösterdiğinde ise tüm Türkiye’de ve Fethiye’deki Merkez Yeni Camiinde sela okunacak.

15 Temmuz demokrasi nöbetlerine tüm halkı davet eden Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, “15 Temmuz ülkemize Türk Milletine hedef alan menfur bir kalkışma söz konusu oldu ve Türk Milletinin kendi ayağa kalkışıyla da bertaraf edildi. O yüzden bütün milletimizi birlik ve beraberliğe davet ediyorum. Türkiye Cumhuriyetimizi bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyorum. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Kadir Sarıhan da, 15 Temmuz’da demokrasi nöbeti tutacaklarını söyleyip, hainlere karşı birlik ve beraberlik olmamız gerektiğinin altını çizdi.

Haber Hülya Kulalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık