AK Parti’de kongre heyecanı başlıyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İl Başkanları ile Ankara’da yaptığı toplantının ardından il ve ilçe teşkilatlarında kongre hazırlıkları başladı. Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan; ”Fethiye’de önce delege seçimleri ardından ilçe kongresi yapılacak. Ekim ayına kadar kongreler tamamlanacak” dedi.

AK Parti’de kongre heyecanı başlıyor
AK Parti’de kongre heyecanı başlıyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1892 kez okundu.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan Fethiye’de önce delege seçimlerinin ardından ilçe kongresinin yapılacağını bildirdi. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Sarıhan; ”İl başkanları toplantısından sonra Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız kongre takvimi ile ilgili gerekli açıklamaları yaptı. Bu tebliğleri bütün il başkanlarımıza duyurdu. Biz de il başkanlığında Sayın İl Başkanımızın başkanlığında yapmış olduğumuz ilçe başkanları toplantısında Ankara’nın bu programını devraldık ve müzakere ettik. 19 Ağustos’tan itibaren yaklaşık 80-85 günlük bir süreç var. Muğla ve İlçeleri’nde Ekim ayına kadar 2 buçuk aylık süreç içerisinde bütün ilçe kongreleri ülke genelinde belli bir takvim dahilinde yapılacak. Muğla’nın henüz kongre takvimini netleştirmiş değiliz ancak biz sezonun tabi turistik yerdeyiz. Türkiye’nin diğer bölgelerinden farklı olarak kendine ait farklı bir yapımız ve dokumuz var. Bu neticede yaz sonunda yani Eylül, Ekim gibi biz Muğla genelinde ilçelerin kongrelerinin tamamlanmasını arzuluyoruz” diye konuştu.

 

“BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR”

Sarıhan; ”Sayın il başkanımız da bu doğrultuda çalışmalar yürütüyor. Takvim olarak net ilçemizin kongresi şu tarihtedir diyebilmek bu açıdan netleşmediği için henüz mümkün değil. Önümüzdeki haftalarda delege seçimleri ve ardından da belirlenen takvimde kongreye gideceğiz. Tabi bu bir bayrak yarışıdır, gönül işidir. Bugüne kadar yani 5 Ocak’tan itibaren önce atanarak daha sonrasında da 29 Kasım 2014’ de atandıktan 8 ay sonra da seçilerek ilçe başkanlığımıza yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla beraber görevimize devam ettik. Halen görevimizi son anına kadar devam ettireceğiz. Tabii ki kongre sürecinde henüz oturmuş ve bir programa bağlamış değiliz ama biz görevimizi ilçe başkanı ve ilçe yönetimi olarak en iyi şekilde icra etmeye çalışıyoruz. İnşallah kongre sürecinin de hayırlısıyla geçeceğini ve bu bayrak değişiminin veya görev devamının gerçekleşeceğini ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık