Advert

Fethiyeve Marmaris Cumhuriyet Başsavcıları değişti

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesince hazırlanan yaz kararnamesiyle 780 hakim ve savcının yeri değiştirildi.

Fethiyeve Marmaris Cumhuriyet Başsavcıları değişti
Fethiyeve Marmaris Cumhuriyet Başsavcıları değişti Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 5405 kez okundu.

HSK Birinci Daire Başkanlığından kararnameye ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “2017 yılı yaz kararnamesine ilişkin çalışmalar, 03 Temmuz 2017 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlanmıştır. Meslektaşlarımızın görev yerlerinden ayrılmalarına ilişkin tebligatlar daha önce ilan edilen takvim doğrultusunda gönderilecektir. Kararnameye ilişkin yeniden inceleme talebi olanların, durumlarının bir an önce kesinleştirilmesini sağlamak amacıyla, tebligat yapılmasını beklemeksizin taleplerini en geç 10 Temmuz 2017 tarihi mesai bitimine kadar UYAP personel ekranından ‘Atanma Talep Formu’nun açıklama kısmını doldurmak suretiyle yapmaları gerekmektedir. Ayrıca fiziki olarak dilekçe göndermelerine gerek bulunmamaktadır. Ataması yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, kararnamelerin meslektaşlarımızın ailelerine, yargı teşkilatına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz” denildi.

Kararname ile Muğla’nın Fethiye ve Marmaris Cumhuriyet Başsavcıları değişirken, bazı hakim ve savcıların da yeri değişti. Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Veli San İzmir Cumhuriyet Savcılığına atanırken yerine Diyarbakır C.Başsavcı Vekili Kurtca EKER getirildi. Marmaris C.Savcısı İsmet TAN da Marmaris C.Başsavcılığına getirilen isim oldu.

Yaz kararnamesinde Muğla’da değişen hakim ve savcılar şöyle:

Muğla Hâkimi İrfan SIVAKCIGİL Adana Bölge Adliye Mah. Daire Başkanlığı’na, Muğla C.Başsavcısı Necip TOPUZ Yargıtay C.Savcılığı’na, Fethiye C.Başsavcısı Veli SAN İzmir C.Savcılığına, Kırklareli C.Başsavcısı İlyas YAVUZ Muğla C.Başsavcılığı, Diyarbakır C.Başsavcı Vekili Kurtca EKER Fethiye C.Başsavcılığına, Fethiye Hâkimi Cihan SAN İzmir Hâkimliğine, Bodrum Hâkimi Feti KILIÇ Adana Bölge Adliye Mah. Üyeliğine, Bodrum C.Savcısı İmren YILMAZ Ankara C.Savcılığına, Bodrum Hâkimi Bihter PEKEL KILIÇ Adana Hâkimliğine, Marmaris C.Savcısı İsmet TAN Marmaris C.Başsavcılığına, Milâs Hâkimi Deniz VİDİNEL Bursa Hâkimliğine, Milâs C.Savcısı Fatih Mehmet VİDİNEL Bursa C.Savcılığına  atandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık