8 Milyon TL'lik yol Fethiyelileri memnun etmedi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, yapım aşamasında birçok vatandaşın tepkisini çeken, eylemlere neden olan Fethiye’de Patlangıç- Ölüdeniz yolu 1.Etap yol, cadde, meydan, bulvar düzenlemesi çalışmalarını tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu.

8 Milyon TL'lik yol Fethiyelileri memnun etmedi
8 Milyon TL'lik yol Fethiyelileri memnun etmedi Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 6659 kez okundu.

Ölüdeniz-Patlangıç Yolu 1.etap yol, cadde, meydan, bulvar düzenlemesi ile 2200 metre sıcak asfalt, 2200 metre uzunluğunda deşaj hattı, 2100 metre uzunluğunda ahşap görünümlü kompozit korkuluk, 4400 metre uzunluğunda yaya kaldırımı, 1300 metre uzunluğunda bisiklet yolu, ışıklandırma çalışmaları, MUSKİ, ADM Elektrik Dağıtım, Türk Telekom alt yapı çalışmaları, içme suyu hattının ve kanalizasyon hattının yenilenmesi, havai hatların yer altına alınması işlemleri tamamlandı. 7 Milyon 830 Bin TL yatırımla gerçekleştirilen yatırımla ayrıca güzergahta bulunan mezarlık duvarı ve kaplaması, Patlangıç Mahallesi içerisinden geçen derenin korkulukları da yenilendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklamada bu bilgileri verdi. Fakat Fethiyeliler henüz yapımı sırasında pek çok fiyaskoyu beraberinde getiren yoldan pek memnun değil. Yapımı bittikten sonra projesi değişen ve bir kısmı yıkılıp yeniden yapılan yolun turizme hizmet etmesinin zor olduğunu savunan ilçe halkı, sezonun başlaması ile birlikte bu yolda yoğun bir trafik sorunu yaşanacağında hem fikir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık