Advert

Babadağ Teleferikte İmzalar Atıldı

Fethiye Güç Birliği Şirketi, Babadağ Teleferik Projesi’nin ihalesini kazanan Kırtur Limited Şirketi arasında sözleşme imzalanıp yer teslimi yapıldı.

Babadağ Teleferikte İmzalar Atıldı
Babadağ Teleferikte İmzalar Atıldı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3297 kez okundu.

Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesi’ndeki 1965 rakımlı Babadağ’a teleferik kurulması için Babadağ Teleferik Projesi ihalesini yıllık 2 milyon 250 bin lira kiralama bedeli ve yıllık kazancın yüzde 12.5’ini Fethiye Güç Birliği şirketine vermeyi taahhüt ederek kazanan Kırtur Limited Şirketi ile Fethiye Güç Birliği şirketi arasında sözleşme imzalanıp yer teslimi yapıldı.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Meğri Salonu’nda gerçekleşen imza törenine FTSO ve Fethiye Güç Birliği Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan ve Kırtur Limited Şirketi Genel Müdürü Kenan Kıran katıldı.

Toplantıda ilk söz alan FTSO Başkanı Akif Arıcan, SKYWALK Fethiye marka adını alan Babadağ’ Teleferik projesini gelinlik çağa gelmiş kıza benzeterek, Kırtur Limited Şirketi’ne güvenle verdiklerini söyledi.

Fethiye’nin 25 yıllık hayali olan Babadağ Teleferik Projesi’nin ihalesini 3 Nisan’da yaptıklarını hatırlatan Arıcan: “Bu şartnamede mümkün olan en kısa sürede kendisinin de bu projeyi ilçemize, bölgemize kazandıracağı için mutluyuz. Bu projenin ilçemize, Muğla’mıza kazandırılmasında herkesin büyük emeği oldu. Hep beraber bu projenin ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşayacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kırtur Limited Şirketi Genel Müdürü Kenan Kıran: “2-3 yıldır takip ettiğimiz bir projeydi. Adım adım siz bizden daha önce başlamışsınız takibe. Bizde sizin peşinizden takip etmeye başladık. Dolayısıyla şuanda geldiğimiz nokta birlikte hareket etme noktası. İnşallah bunu en kısa sürede daha üst noktalara taşımayı hedefliyoruz. Babadağ’ı çok önemli bir yer. Ben ilk ziyarete geldiğimde yukarı çıkamamıştık. Karlı bir zamandı, döndük. 1 sene sonra tekrar ziyaret etme şansımız oldu. Bence Allah’ın dünyada Türkiye’ye bahşetmiş olduğu müthiş bir yer. Dolayısıyla beni içine çeken ticaret değil Babadağ’ın kendisi oldu. Proje birkaç ayaklı proje. İnşallah bunu belirttiğimiz süreler içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Babadağ’ın sadece Fethiye’ye değil, Muğla’ya, Türkiye’ye hatta dünyaya örnek bir proje olmasını diliyorum. Benim düşüncem şu: Dünyanın izleyeceği bir proje olacak. Biz bunu hedefliyoruz. Proje Fethiye, Muğla ve Türkiye’ye hayırlı olsun” diye konuştu.

FTSO ve Fethiye Güç Birliği Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan ile Kırtur Limited Şirketi Genel Müdürü Kenan Kıran arasında imzalanan sözleşmenin ardından Kırtur Limited Şirketi Genel Müdürü Kenan Kıran, Babadağ’ın verdiklerini Fethiye’ye sunmaya amaçladıklarını belirterek, ilçede ihtiyaç sahibi 30 öğrenciyi baştan aşağıya giydireceklerini ve üniversiteyi kazanmış 1 kız ve 2 erkek olmak üzere başarılı öğrencilere burs vereceklerinin sözünü verdi.

Haber Hülya Kulalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık