Advert

Çözüm bulmak yerine, kamyoneti bulmakla mı meşguller?

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, tünelden geçiş yapmak isteyen aracın fotoğraflarını ve videosunu paylaştı. Ücret istenen aracın kamyonet olduğunu söyledi. Mete'nin ücretsiz olacağı açıklanan ve tamamlanmasına rağmen bir türlü açılamayan 2. Göcek Tüneli'nin açılması yerine tünelden geçen kamyoneti tespit etmeye çalışması ise tepkilere neden oldu.

Çözüm bulmak yerine, kamyoneti bulmakla mı meşguller?
Çözüm bulmak yerine, kamyoneti bulmakla mı meşguller? Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3345 kez okundu.

 Vatandaşların kanayan yarası olan Göcek Tüneli için Muğla Valiliği çözüm yolunda açıklama yaparken, AK Parti Muğla İl Teşkilatı da işletmeyi haklı çıkarmanın derdine düştü. Haberimizde kamu aracı olarak lanse edilen aracın peşine düşen Ak PArti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, basın toplkantısı düzenleyerek araç hakkında bili verdi. Yapımı 1 yıl önce biten fakat mevcut şirket yetkililerinin ayak diretmesi nedeniyle bir türlü açılamayan ücretsiz 2. Göcek Tüneli'nin açılışına yoğunlaşmak yerine tünelden geçen aracı bulmaya çalışan ve çabasını buna harcayan il yönetiminin bu tavrı vatandaşların tepkisini çekiyor. 

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, tünelden geçiş yapmak isteyen aracın fotoğraflarını ve videosunu basın mensuplarıyla paylaştı. Mete, kamuoyunun yalan haber ile yanıltıldığını belirterek firmanın haber ile ilgili yasal yollara başvuru hakkını kullanacağını söyledi. Mete, “Göcek tüneli ile ilgili bir orta yolun bulunması için devlet ile firma arasında bir uzlaşma arayışları devam ediyor. Biz bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.  Kaldı ki, tünel geçişi ile ilgili 2001 yılında dönemin hükümeti ile firma arasında yapılan bir sözleşme var. Bunu sadece AK Parti hükümetine mal etmek yanlıştır. Tüneli yapan firma elinde bulunan hukuki şartlar gereği ücret alma hakkına sahiptir ve 2001 yılında yapılan kontratta hiçbir ayrıcalık da yoktur. Yani şu araçlara çeşitli imtiyazlar uygulanır diye hiçbir madde yoktur. Buna rağmen firma, ambulanslardan, itfaiyelerden, jandarma ve polis araçlarından, arazözlerden ücret almamaktadır. Buna kamu araçları da dahil iken, firma baktı ki, yılda bu belli bir yekün yapıyor, bazı firmalardan da, bazı kuruluşlardan da kart karşılığında ücret almaya başlamıştır. Sıkıntı buradan ortaya çıkıyor. Yani eskiden belediye araçları ücretsiz geçerken, şimdi belediye araçları ücretli geçiyor. Belediye bizlere verdiği her hizmet için ücret talep ettiği için o firma da belediyeden ücret talep ediyor. Firma ile yaptığımız görüşmede şu anda ambulans, arazöz, itfaiye, jandarma ve polis araçlarından ücret alınmadığını açıkladı” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık