Advert

Göcek Tüneli haberimiz ses getirdi, Vali devreye girdi

Ücretli geçişi ile ülke gündemindeki yerini koruyan, Antalya ile Muğla’yı birbirine bağlayan kara yolu üzerindeki Göcek Tüneli’nden geçmek isteyen 112 acil ambulansından geçiş ücreti istenmesine tepkiler giderek artıyor.

Göcek Tüneli haberimiz ses getirdi, Vali devreye girdi
Göcek Tüneli haberimiz ses getirdi, Vali devreye girdi Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 10249 kez okundu.

Fethiye Haber Ajansı olarak gündeme getirdiğimiz, Göcek Tüneli Devlete Kafa mı Tutuyor başlıklı haberimiz ses getirdi. Ücretli geçişi ile ülke gündemindeki yerini koruyan, Antalya ile Muğla’yı birbirine bağlayan kara yolu üzerindeki Göcek Tüneli’nden geçmek isteyen 112 acil ambulansından geçiş ücreti istenmesine tepkiler giderek artıyor. Sağlık personelini taşıyan araçların geçişine izin vermeyen, kendi kafasına göre ücretlere zam yapan ve ücretsiz olacağı açıklanarak yapımı tamamlanan fakat bir türlü açılışı gerçekleştirilemeyen Göcek Tüneli ile ilgili Muğla Valisi Amir Çiçek açıklama yaptı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Muğla Valisi Amir Çiçek, “İşletme özel bir şirket. Konuyla ilgili olarak Karayolları Genel Müdürlüğüyle görüştüm. Şirketle de görüşeceğim. Benim vatandaşımın sağlık hizmetini kimse durduramaz. Özel sektör de durduramaz. Çözeceğiz. Gerekli çalışmaları da yapıyorum. En kısa sürede bu konuyu çözeceğimize inanıyorum” dedi.

TÜNELİ KULLANAN SAYISI HER GEÇEN GÜN AZALIYOR

2006 yılında hizmete açılan Tinsa İnşaat ve Sanayi Limited Şirketi tarafından 25 yıllığına yap-işlet-devret modeliyle 13 milyon dolar harcanarak yapılan Göcek Tüneli’nde geçiş ücretlerine zam yapılmasının ardından tüneli kullanan sayısı da düşmeye başladı. Karayolları tarafından yapılan ikinci tünelin bir türlü alçılamamasına da tepki gösteren vatandaşlar bölgede büyük bir skandala dönüşen Göcek Tüneli olayının bir an önce çözümlenmesini istiyor.

Daha önce sadece tünelgen geçmesi sakıncalı olan tehlikeli madde taşıyan taşıtların kullandığı üsteki yolda ise trafik her geçen gün artmaya başladı. Yolu kullanan vatandaşların büyük çoğunluğu tünel yerine üstteki karayolunu kullanmayı tercih eder duruma geldi.

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan ve bir türlü açılamayan Göcek Tüneli’nin ikizinin durumu ise bölge halkını endişelendiriyor. “İknci tünelin açılması için 2031 yılını mı bekleyeceğiz?” diyen vatandaşların endişeli bekleyişi sürüyor. Skandala dönüşen Göcek Tünelleri olyının bir an önce çözüme kavuşmasını isteyen vatandaşlar tünelde sıkıntı sürdükçe Ak Parti’nin oy ve ptestij kaybettiğini belirtiyorlar.

GÖCEK TÜNELİ ADETA DEVLETE MEYDAN OKUYOR haberi için Tıklayın

ÖZTÜK, “ÜCRETSİZ OLACAK” DEMİŞTİ

Ekim 2015’te seçim çalışmaları sırasında vatandaşlara hitap eden Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, “Göcek Tüneli’nin Türkiye’nin farklı noktalarındaki tüneller gibi ücretsiz olması için girişimlerde bulunuyoruz. Farklı kentlerdeki 500-600 metrelik tünellerden ücretsiz geçiş yapılıyorsa, bizim de vatandaşlarımız lehine girişimlerde bulunmamız gerekli. Görüşmeler sürüyor, burada tüneli işletenden kaynaklı hukuki bir hak da söz konusu. Bu süreci en kısa sürede tamamlayarak, vatandaşlarımıza bu müjdeyi vermek en büyük arzumuz. Süreci Milletvekilimiz Hasan Özyer ile birlikte takip ediyoruz” diye konuşmuştu.

DÖNEMİN BAŞBAKANI DAVUTOĞLU’NUN AFİŞİ ASILMIŞTI

1 Kasım 2015 seçimleri öncesinde Dalaman’da Ak Parti İlçe Başkanlığı tarafından ikinci tünelin açılacağı ve ücretsiz olacağı yönünde bez afişler bile asılmıştı. Dönemin Başbakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu fotoğraflarıyla asılan afişler halkı umutlandırmıştı.

Bölge halkının o umutları boşa çıkarken, yapımı başlayan ve 2018 yılı sonuna tamamlanması planlanan Karabel Tünelleri ile ilgili de vatandaşlar bir birine, “O da mı ücretli olacak?” sorusu sorarak tedirginliklerini gizleyemiyor. Karayolları tarafından ihale edilen ve Bayburt Grup tarafından yapımı hızlı bir şekilde devam ecen Karabel Tünelleri ücretsiz olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık