Advert

Göcek Tüneli adeta devlete meydan okuyor

Ücretli geçişi ile ülke gündemindeki yerini koruyan, 2006 yılında hizmete giren ve Antalya ile Muğla'yı birbirine bağlayan kara yolu üzerindeki Göcek Tüneli sağlık çalışanlarına geçit vermedi.

Göcek Tüneli adeta devlete meydan okuyor
Göcek Tüneli adeta devlete meydan okuyor Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 60217 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Vatandaş arasında Deli Dumrul Tüneli olarak anılmaya başlanan Göcek Tüneli Türkiye’nin tek ücretli tüneli olma özelliğini koruyor. Daha önce ücretsiz olacağı açıklanan yeni tünelin açılışını da geciktiren Göcek Tüneli işletmecilerii devletin araçlarını da geçirtmedi. Fethiye'den Göcek istikametine giden sağlık çalışanlarının bulunduğu resmi aracı durduran ve ücret isteyen Göcek Tüneli görevlilileri ambulansların da artık ücret ödeyerek geçebileceğini söyleyerek görevlilere yol vermedi.

Araçta bulunan personelin cep telefonu ile kaydettiği görüntülerde, tünel yetkililerinin 112 Ambulans çalışanları olduğunu söyleyen kişilere karşı yaptığı konuşmalar da yer aldı. Şirketin kendi başına aldığı açıkça belli olan karar ile ambulans dahil devletin bütün araçlarının ücret ödeyeceğinin söylendiği görüntülerde, ambulans personeli olduğunu söyleyen kişilerin bütün ikna çalışmalarına rağmen görevlilerin tavırlarından vaz geçmediği görüldü. 

İnsanları hayata bağlamak için zamanla yarışan ve canını tırnğına katan 112 Ambulans çalışanlarına alınan kararla ilgili yazılı belge sunamayan görevliler, görevlilerin tünelden geçmesine izin vermedi. Bunun yerine ücretsiz olan ve daha uzun ve dar yola sahip dağ yolunu alternatif gösteren yetkililerin, bu umursamaz tavırları vatandaştan büyük tepki topladı. Sosyal medyada yayılan görüntüler sonrasında insanlar tepkilerini yorumları ile dile getiriyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık