Advert

Tekstil Toplama Sistemi Fethiye’de

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, 6 geri dönüşüm faaliyetine ek olarak kullanılmış tekstil atıklarını da ekledi.

Tekstil Toplama Sistemi Fethiye’de
Tekstil Toplama Sistemi Fethiye’de Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 4582 kez okundu.

Bölgede hiçbir il belediyesinin gerçekleştirmediği, Türkiye’de ise İstanbul ilçeleri hariç hiçbir ilçe belediyesinin faaliyet göstermediği tekstil toplama sistemini ilk kez Fethiye Belediyesi uygulayacak. Başlangıçta 100 konteynır Fethiyelilere hizmet verecek. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, kullanılmış tekstil atıklarının artık Fethiye’de çöp olmayacağının altını çizerek, sistemin ülke ekonomisine büyük destek vereceği söyledi.

Trend Tekstil Müdürü Ozan Dokuyucu, İstanbul haricinde hiçbir il hatta ilçe belediyesi’yle bu tür bir talep gelmediğini belirterek, Fethiye Belediyesi gibi geri dönüşüme ve çevresel değerlere sahip çıkan bir kurumla çalışacaklarından dolayı mutlu olduklarının altını çizdi. Dokuyucu, Başkan Saatcı’nın çevresel konulara olan duyarlılığını ifade ederek, “Bu yüzden biz de Fethiye’ye fazlasıyla önem göstereceğiz. İlk etapta 100 konteynır Fethiye’mizin nüfus yoğunluğuna göre seçilecek bölgelere yerleştirilecektir. Özellikle şunu belirtmeliyim ki, tekstil atıklarının geri dönüşümü ülke ekonomisine hem büyük destek sağlarken, aynı zamanda bu kıyafetlere ihtiyacı olan insanlara ulaştırılacaktır” diye konuştu.

 

Başkan Saatcı ise, meclis üyelerine de yapılacak çalışma hakkında bilgilendirme yaptı. Fethiye Belediyesi’nin her zaman ilkleri gerçekleştirdiğinin altını çizen Başkan SAatcı, Türkiye’de İstanbul dışında hiçbir ilçe belediyesi ve hatta birkaç il belediyesi haricinde ilk kez Fethiye Belediyesi’nin bu sisteme geçeceğini söyledi. Eskiden atalarımızın halk diliyle palaçul diye tabir ettiğimiz eski kıyafetlerinden kilim yaptığını da sözlerine ekleyen Başkan Saatcı, yıllardan bu yana olan bir adeti artık daha disiplinli bir şekilde hem ülke ekonomisine, hem de ihtiyaç sahiplerine kazandırılarak yapılacağını ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık