Tekstil ürünleri artık çöpe atılmayacak

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Fethiye Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısında komisyona gönderilen bazı maddelerin görüşülmesi amacıyla belediye meclis toplantısı gerçekleşti.

Tekstil ürünleri artık çöpe atılmayacak
Tekstil ürünleri artık çöpe atılmayacak Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1213 kez okundu.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı başkanlığında gerçekleşen toplantıda;  kullanılmış tekstil atıklarının geri dönüşümü ile ilgili gündem dışı ek madde de görüşüldü. Meclis üyelerine konu hakkında Fethiye Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürü Mahmut Bayrakdar bilgi verdi.

“Türkiye’de sadece İstanbul’da 12 ilçede uygulanmaktadır”

Bayrakdar konuşmasında “Fethiye getirilecek olan bu proje Türkiye’de sadece İstanbul’da 12 ilçede uygulanmaktadır. Fethiye Belediyesi Çevre Müdürlüğü olarak atık bitkisel yağlar, katı atıklar, pil ve ambalaj atıkları ile ömrünü bitirmiş atıkları toplayarak çevre kirliliğini engellemeye çalışıyoruz. İlçemizin değişik 100 noktasına kullanılmış tekstil atıklarının geri dönüşüm konteynırları konulacak. Anlaştığımız firma bu konteynırları 3 günde bir toplanacak. Kullanılabilir tekstil ürünleri ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak, kullanılamayacak durumda olanlar ise geri dönüşüme gönderilecek” dedi. Madde oy birliğiyle kabul edildi.

Geçtiğimiz meclis toplantısında tarife komisyonuna gönderilen; Fethiye Vergi Dairesi ve Limanına kayıtlı olmayan teknelerden metre başına (Ahşap-Aynakıç-Gulet-Keç) 200,00-TL olarak karar verilen ancak Marinanın bağlama kapasitesinin yeterli olmaması, yerli teknelerin korunması, yığılmaların önlenmesi ve bağlama fiyatının düşük kalması nedeniyle belirtilen ücretin 400,00-TL olarak Değiştirilmesine ilişkin Meclise havaleli müzekkere komisyon üyeleri tarafından görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Bundan sonra Fethiye Limanına ve Fethiye Vergi Dairesine kayıtlı olmayan tekneler ve yatlardan metre başına aylık 400 TL ücret alınacak.

S.S. Fethiye Göcek Çalış Ölüdeniz Deniz Yolcu Taşıma Kooperatifleri Üst Birliği tarafından talep edilen Göcek’teki Fethiye Belediyesi Marinasına bağlı özel teknelerden günü birlik tarifelerden ücret alınması ve yat bağlama sözleşmesinin yapılmaması ile ilgili konu ilgili komisyonda görüşülerek oy birliğiyle karara bağlandı. Konu ile ilgili yapılan açıklamada “Özel yatlar ve tekneler için sözleşmeye ek madde konulacak. Ek madde ile özel tekneler günü birlik kiralama gibi her türlü ticari faaliyette bulunamayacak. Yaptığı takdirdi 1608 sayılı kanuna gereğince cezai işlem uygulanacak ve marina aboneliği iptal edilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu