Advert

Kruvaziyer Liman çalışmaları ne oldu?

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan, yaşanan sorunların öğrenilerek çözüm önerisi geliştirilmesi amacıyla yaptığı üye ziyaretlerine bu hafta Adnan Menderes Bulvarında devam etti. Oda çalışmaları hakkında bilgi de veren Arıcan’a en çok Kruvaziyer Liman çalışmalarının ne olduğu sorusu yöneltildi.

Kruvaziyer Liman çalışmaları ne oldu?
Kruvaziyer Liman çalışmaları ne oldu? Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 3433 kez okundu.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan, 1-4 Mayıs tarihleri arasında, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde iş yeri olan Akgül İletişimin sahibi Feridun Akgül, Özoto Galeri sahibi Cevdet Özten, Ay-Ke Ticaret Sahibi Ayşe Çaput, Mustafa Coşan, Aytuğlu İnşaat sahibi Mevlüt Aytuğlu, Selçuk Korhan Klima sahibi Selçuk Korhan, Avşar Turizm sahibi Yücel Sülük, Lezzet Piliç Evi sahibi Ali Duran, Bereket Market sahibi Muammer Dikmen, Akkayalar Ticaret, Fethiye Taş Dünyası sahibi Aynur Şakman, Makri Decor sahibi Serdar Yalçın, Ceren Klima sahibi Erol Aksoy, Auto Gölhisar sahibi Hüseyin Türel, Öz Sultan Gıda sahibi Mehmet ve Ali Cesaret, Şekerciler denizcilik sahibi Selim Tazegül, Gölhisar Otomotiv sahibi Mustafa Akkaş, Korucu Ticaret sahibi Serdar Korucu, Stil Dekor sahibi Rafet Toplak, Arslan Market Sahibi Akif Arslan, Cem-Tar İnşaat sahibi Cem Tufan, Poyraz Turizm sahibi Ergün Bağlan, Sırmalı Fırın sahibi Ahmet Sırmalı, İnka İnşaat sahibi Suphi Kaplan, Duran Cam sahibi Şaban Duran’ı iş yerlerinde ziyaret etti.

Ziyaretlerde Oda çalışmaları hakkında bilgi veren Arıcan üyelerin sorularını da cevapladı. Arıcan’a en çok sorulan soru Kruvaziyer Liman oldu. Kruvaziyer liman konusunda bilgi veren Arıcan, Fethiye kruvaziyer limanının Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının yatırım programında yer aldığını söyledi. Arıcan, “2014 yılında Güney Ege Kalkınma Ajansından aldığımız destek ile Fethiye Kruvaziyer Limanının fizibilite etüdünü yaptık. Bu raporla Fethiye’nin kruvaziyer turizm potansiyelini ve kruvaziyer liman yapılabilecek alanlarını tespit ettik. Raporumuzu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına sunduk. Raporumuz bakanlığın ilgisini çekti. Bu konuda Ankara’da bir toplantı yapıldı. İlgili bakanlıkların uzmanları katıldı. Alternatif alanları karadan ve denizden incelediler.” dedi. Arıcan, potansiyel yerlerin tespiti ile ilgili çalışmanın Bakanlık tarafından yürütüldüğünü ifade etti.

Haber Orhan Okutan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık