FETÖ operasyonlarının Muğla bilançosu açıklandı

15 Temmuz 2016 tarihinden günümüze kadar İlimiz Muğla genelinde darbeci, bölücü, yıkıcı ve dini istismar eden terör örgütlerine yönelik operasyonel çalışmalara kesintisiz devam edilmektedir.

FETÖ operasyonlarının Muğla bilançosu açıklandı
FETÖ operasyonlarının Muğla bilançosu açıklandı Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1693 kez okundu.

Sürdürülen çalışmalar kapsamında FETÖ/PDY Terör Örgütü üst düzey yöneticileri, bu örgüte üye olanlar, örgüt adına faaliyette bulunanalar, finansman sağlayan, yardım yataklık eden işadamları, siviller ve Kamu Personellerine yönelik yapılan operasyonlarda;

İlimizde toplam 2038 kişi hakkında adli ve idari işlem yapılmıştır.

1082 şahıs yakalanmış, bunlardan 459 şahıs Tutuklu, 369 şahıs Adli Kontrol, 176 Serbest, 43 şahıs başka illere sevk edilmiş,  35 kişi gözaltındadır.

FETÖ/PDY, PKK/KCK ve Diğer Terör Örgütleri ile iltisaklı olduğundan hareketle Kanun Hükmünde Kararname ile görevden ihraç edilen ve uzaklaştırılan Kamu Personelinden;

 • 694Personel İhraç edilmiş,
 • 262Personel Görevden Uzaklaştırılmıştır.

Ayrıca İlimizde;

 • 14Okul,
 • 21Yurt,
 • 9Dernek,
 • Sendika,
 • Dershane,
 • 19Verici İstasyonu,
 • Ajans,
 • Kurs, 
 • 1Gazete’ ye kapatılma ve idari tedbir kararı uygulanmıştır.

Bununla birlikte aynı süreçte PKK/KCK, DAEŞ ve DHKPC Terör Örgütlerine yönelik sürdürülen çalışmalarda;

PKK/KCK Terör Örgütünden 71 şahıs yakalanmış, bu şahıslardan 15 şahıs Tutuklu, 11 şahıs Adli Kontrol, şahıs firar, 1 gözaltı 42 şahıs Serbest bırakılmış, 1 El Bombası, 13Kg Jel patlayıcı madde ve yaşam malzemeleri ele geçirilmiştir.

DAEŞ Terör Örgütünden 18 şahıs yakalanmış ve adli işlemleri sonucu 2 şahıs Tutuklanmış 15 yabancı uyruklu şahıs sınır dışı edilmiş, şahıs serbest bırakılmıştır.

DHKP-C Terör Örgütünden 3 şahıs yakalanmış ve adli işlemler sonucu tutuklanmıştır.

BİRLEŞİK GÜÇLER TERÖR ÖRGÜTÜ’nden şahıs yakalanmış, adli işlemler sonucu tutuklanmıştır.

İlimizde kamu düzeninin korunması, asayiş ve huzurun temini ile vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için her türlü terör örgütleriyle mücadelemiz devam etmekte olup, operasyonel çalışmalarımız aralıksız sürdürülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu