Advert

Oy’un korunması devletin namusudur

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, “Huzur içinde bir seçim gerçekleşecektir. Sandıktaki oyun korunması devletin namusudur.” dedi.

Oy’un korunması devletin namusudur
Oy’un korunması devletin namusudur Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1801 kez okundu.

16 Nisan Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi anayasa değişikliği referandumunun Fethiye ve Seydikemer ilçelerinde olaysız ve şaibesiz şekilde geçmesi için tüm tedbirler alındı.

Fethiye ve Seydikemer’de de yapılacak referandumda halkın güven ve huzur içinde sandığa gitmesi için önlemleri arttıran Fethiye Kaymakamlığı, bir dizi tedbir aldı. Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık başkanlığında yapılan Güvenlik Kurulu toplantısında, devletin güvenlik birimlerinin tüm tedbirleri aldığı öğrenildi. Kaymakam Ekrem Çalık, pazar günü yapılacak referandumun olaysız ve huzur içinde geçmesi için emniyet, jandarma ve sahil güvenlik ekiplerinin tüm tedbirleri aldığını bildirdi. Fethiye’de Pazar günü yapılacak referandumda 290 sandıkta 108 bin 516 seçmen, Seydikemer ilçesinde yapılacak referandumda ise 144 sandıkta 45 bin 631 seçmen oy kullanacak. Ayrıca Seydikemer ilçesi Eşen T Tipi Kapalı Cezaevinde de 324 seçmen oy kullanacak.

Kaymakam Ekrem Çalık, “Huzur içinde bir seçim gerçekleşecektir. Sandıktaki oyun korunması devletin namusudur. Emniyet, jandarma ve sahil güvenlik ekiplerimiz seçimin huzurlu şekilde yapılması için tüm güvenlik tedbirlerini aldılar. İl Seçim Kurulu’na bağlı olarak İlçe Seçim Kurullarımız da seçimin yasalara uygun olarak yapılması için tüm hazırlıklarını tamamladı. Seçim günü hafta sonunda nüfus müdürlüğümüz bu referandum için açık tutulacak. Seçim kurallarına uygun olarak yapılacak” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık