Advert

Çekek yeri kazancınız olacak

Ak Parti Muğla Milletvekili ve Akdeniz PA Komisyon Başkanı Hasan Özyer referandum çalışmalarını Fethiye’nin Yanıklar mahallesinde gerçekleştirdi.

Çekek yeri kazancınız olacak
Çekek yeri kazancınız olacak Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1544 kez okundu.

Beraberinde Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Sarıhan ve yönetim kurulu üyeleriyle, Yanıklar mahallesi sakinleriyle buluşan Hasan Özyer, mahallenin Karadut mevkiine yapılması planlanan Yat Çekek Projesi ile ilgili olarak, “ Bu proje denizi ve çevreyi kirletecek proje değil. Bu Çekek yeri mahallenizin kazancı olacak” dedi.

Referandum çalışmalarını Ak Parti İlçe Teşkilatı ile birlikte sürdüren Ak Parti Muğla Milletvekili ve Akdeniz PA Komisyon Başkanı Hasan Özyer, beraberinde Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Sarıhan ve yönetim kurulu üyeleriyle, Yanıklar mahallesi sakinlerine ziyarette bulundu. Dolmuş Durağı mevkiinde mahalle sakinleriyle düzenlenen sohbet toplantısında Türkiye’nin Ak Parti hükümetleriyle geldiği refah seviyesini anlatan Özyer, bölgeye kurulacak Yat Çekek Yeri Projesi’nin halkın bazı kesimleri tarafından istendiğini bazı kesimler tarafından istenmediğini öğrendiğini, bu konuda kendi düşüncelerini de paylaşmak istediğini söyledi.

Mahalle muhtarı Mehmet Argıç ve mahalle sakinleri tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Ak Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, öncelikle Çekek yerinden bahsederek, “Biliyorsunuz ki Karadut mevkiine Yat Çekek Projesi var. Köylü hemşerilerim ve muhtarlarla yapılan görüşmeler sonucu bazılarının bu projeyi istemediği, bazılarının da istediği belirtiliyor. Tabi ki Fethiye geniş bir alan, Ortaca, Köyceğiz, Kaş, Kalkan bu bölgeye kadar bir Çekek yerinin burada yapılması bölgemiz için kazanç. Bu proje denizi kirletecek bir proje değil, denizin içerisinden alıyor 25 metrelik bir cepheden içeriye alıyor oradan Çekek yeri yapılacak” dedi.

 

İSTİHDAM SAĞLANACAK

Özyer, “Bu bölgeden tabi ki istihdam sağlanacak, yatırım yapılacak. Bu bölge için gerekli bir şey. Bazı insanların kafaları bulandırılıyor. Ben olaya şu açıdan bakıyorum, memleketin buna ihtiyacı var mı? var. Faydası mı var zararı mı var? Hiçbir zararı yok faydası var. Bölgenin kalkınması gelişmesi gerçekleşecek. Çekek gibi bir yerin Fethiye’de olmaması ciddi bir sıkıntı. Çevreyi kirletecek mi? teknoloji öyle bir hale geldi ki kirletme diye bir şey yok. Devletin denetimi her türlü sistemi bulup kurmak mümkün. Daha önce de görüşmüştük, bu bölge kalkınması için bana göre doğru bir şey” dedi.

Hasan Özyer, Türkiye’nin referandum ile önemli sorunlarını aşacağını da belirterek, “Rahmetli Özal dönemi ve Ak Parti tek başına iktidar dönemi, yani bunun getireceği %56 oy alan bir cumhurbaşkanı tabi hükümeti kuracak ve ülkeyi 5 yıl boyunca yönetecek. Mecliste yasama ve denetim görevini yapacak. Türkiye’de güçlü bir hükümet işbaşına gelmiş olacak. Bana göre cumhurbaşkanlığı sisteminin en büyük getirisi koalisyonları sona erdirip güçlü bir hükümetin %56 bir oy ile alması. Bu durumda muhalefette güçlenmiş olacak, siyasete bir rekabet gelmiş olacak. Kaybeden aday orada kalmayacak. %56 bir oy almış cumhurbaşkanı karar hükmünde kararname, ancak meclis kanun çıkardığında meclisin çıkardığı kanun geçerli olacak. Şuan da biz 182 anayasası ile yönetiliyoruz. Gönlümüz isterdi ki komple bir anayasa değiştirilmiş olsun, Türkiye yoluna yeni bir anayasa ile devam etsin. Ama bunlar biliyorsunuz mümkün olmuyor. Referandumdan sonra 6 ay içinde büyük yasalar, bu anayasa değişikliğine uygun yasalar çıkacak, tabi ‘evet’ çıkarsa. Milletimizin verdiği karara saygı duyacağız. ‘Evet’ çıktıktan sonra da 2019’a geçerli olacak. O zamanda Cumhurbaşkanı adayına millet kime oy verirse o hükümeti kuracak ve Türkiye koalisyonlar dönemi tamamen kapanmış olacak” diye konuştu.

Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Sarıhan da, “Birkaç kez mahalleye ziyarette bulunup sorunları dinlemiştik. Bu sorunları vekillerimize iletmiştik ve vekilimizle geleceğimize söz vermiştik. Bugün buradayız. Sorunlarınızı bir kez daha dinleyeceğiz. 2b ve kadastro çalışmayla ilgili sorunları dinledik ve takip ettik, vekillerimizin çabalarıyla sonuçlandırdık. Yat çekek ile ilgili yine sohbet ettik. Bölgeye bu yatırımın kazandırılmasının önemli olduğunu vurguladık” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Mutluluğun fonu antik kentler oldu
Kaybolan Meslek: Kalaycılık
Kaybolan Meslek: Kalaycılık