Fransa’yla Turizm İlişkileri Artacak

Fransız ve Türk yetkililerinin birlikte yapmış olduğu tanıtım çalışmaları kapsamında Fethiye’ye gelen ünlü Fransız gazeteci Figaro Nautisme yazarı Albert Brel, “Türkiye ile iyi ilişkiler içerisindeyiz. Bizim için bir sorun yok. Daha da iyi olacağına ve turizm ilişkilerinin de artacağına inanıyorum” dedi.

Fransa’yla Turizm İlişkileri Artacak
Fransa’yla Turizm İlişkileri Artacak Fethiye Haber Ajansı
Bu içerik 1299 kez okundu.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye şubesi organizesiyle Fethiye’ye gelen ünlü Fransız gazeteci Figaro Nautisme yazarı Albert Brel, DTO Fethiye Şubesi yönetim kurulu başkanı Şaban Arıkan ile İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye şubesi müdürü Bülent Telli eşliğinde Kaymakam Ekrem Çalık’ı makamında  ziyaret ettiler.

“TÜRKİYE İLE İYİ İLİŞKİLER İÇERİSİNDEYİZ “

Fethiye’ye deniz turizmi üzerine haberler yapmak için geldiğini belirten gazeteci Albert Brel, ziyaret sırasından gazetecilerin de sorularını cevapladı.

Gazetecilerin Avrupa ülkelerinde Türkiye’ye gitmeyin şeklinde olumsuz haberlerin yapıldığını sorusuna Fransız gazeteci Albert Brel, “Maalesef turizmde diğer ülkelerde olduğu gibi terör olayları olmakta ve siyasi politikaların neticesinde ülkeler kötülenebiliyor. Ama Türkiye için Fransa’da olumlu bir hava var. Türkiye ile iyi ilişkiler içersindeyiz. Bizim için bir sorun yok. Daha da iyi olacağına ve turizm ilişkilerinin de artacağına inanıyorum” dedi.

KURVAZİYER GEMİLERİN FETHİYE’YE UĞRAMASI İÇİN YAZACAK

Fethiye ve Ölüdeniz’i gezen Brel’e Fethiye’yi nasıl bulduğu sorusuna; “Fransız turistler daha çok kurvaziyer turizmi tercih ediyor. Fethiye ve özellikle Ölüdeniz deniz turizmi açısından çok elverişli bir bölge. Denizi çok temiz ve berrak olarak gördüm. Özellikle Kurvaziyer gemilerinde Fethiye limanına uğraması ve rotalarına alması konusunda da çeşitli yazılar yazacağım. Fethiye halkını çok cana yakın ve güler yüzlü buldum. Bunları özellikle yazılarımda belirteceğim. Yeşilin ve mavinin bir arada olduğunu belirteceğim.  Bu yazılarım neticesinde Fethiye’de turizmin daha iyiyi doğru gideceğini ümit ediyorum” şeklinde cevap verdi.

“FRANSA’DAN DALAMAN’A UÇAK SEFERLERİNİN OLUŞMASI LAZIM”

Ziyaretten dolayı Ünlü Fransız gazeteci Figaro Nautisme yazarı Albert Brel’e teşekkür eden Kaymakam Ekrem Çalık da; “İlçemizin tanıtımı ve turizm potansiyelini arttırmak amacıyla Deniz Ticaret Odamız tarafından başlatılan etkinlik ve eylem neticesinde yabancı gazetecileri misafir edeceğiz.  Özellikle deniz turu gerçekleştirecekler ve misafirimizin daha çok ülkemizi tanıyıp etkileneceğini düşünmekteyim. Fethiye ve Göcek koyları gerçekten dünyanın en güzel coğrafyasına sahip bir bölge. Fransa ile ortak medeniyet kültürümüz var. Akdeniz kültürünün ortak özellikleri mevcut. Fransızları Türkiye’yi ve Fethiye’yi tanıyıp gelmeleri yeni bir turizm potansiyeli oluşturacak. Bildiğim kadarıyla Fransa’dan Dalaman’a uçak seferleri yok. En başta bunun oluşması lazım. Bununla ilgili başarılı bir tanıtım yapılırsa Ölüdeniz için güzel bir potansiyel demektir” diye konuştu.

İKİ ÜLKE ARASINDA TARİHTEN GELEN İLİŞKİLER VAR

Türkiye ve Fransa’nın tarihten gelen ilişkileri olduğunu işaret eden Kaymakam Çalık; “Fransız halkı Türkiye’yi biliyor ve bizde Fransızları biliyoruz. Halklar arasında düşmanlıklar yok. Avrupa’da siyasi havanın Türkiye aleyhinde estirilmek istenmesiyle halklar arasında bir sorun çıkarmayacağını düşünüyorum. Yine Avrupalı turistler yönetimlerinin açıklamalarını dinlemeyerek Türkiye’ye akın akın tatile geliyorlar. Ben bu güzel çalışmadan dolayı deniz Ticaret Odamıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Hülya Kulalı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Deniz Altına Kamp Kurup Çay Keyfi Yaptı
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
Ölüdeniz semalarında klarnet ziyafeti (Video haber)
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası tranzon sex shop trabzon erotik shop sex shop trabzon rize sex shop sex shop rize rize erotik shop artvin sex shop sex shop artvin artvin sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane erotik shop sex shop gümüşhane sex shop gümüşhane samsun sex shop sex shop samsun giresun sex shop sex shop giresun sex shop ordu ordu sex shop ordu erotik shop sex shop ordu